Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Dwa tygodnie temu usunięto mi pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową (jeden duży zwarty kamień) i do tej pory szczególnie nocami mam ataki silnego bólu brzucha, tak jakby brakowało mi powietrza, jestem cała spięta, jest mi niedobrze, boli mnie też po lewej stronie brzucha. Atak mija po 10 - 30 minutach. Nie wiem czy jest to efekt diety czy jeszcze skutki gojenia się pooperacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany pooperacyjne jeszcze są dość świeże. Dolegliwości bólowe mogą być jeszcze spowodowane stanem po operacji. Czasami takie dolegliwości utrzymują się nawet do miesiąca. Na pewno należy jeszcze przez miesiąc od zabiegu utrzymać dietę. Potem systematycznie proszę powracać do nawyków żywieniowych sprzed zabiegu. W czasie ataku doraźnie można zażyć tabletkę No-Spa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie. Kawa po 2 miesiącach piłam i to na pół z inka i z mlekiem. Do tego była rozpuszczalna. Na rogaliki tak samo. Żadnych ciastek nie radzę jeszcze. Po miesiącu próbować herbatniki, biszkopty i tyle. Kisiel. Bułki zwykłe, bez maku, sezamu itd około miesiąca i należy próbować najpierw małe ilości. Tydzień to dopiero niech jogurty 0 % wprowadza, kefiry, maślankę pomału i wszystko ma być naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciasto francuskie jest mocno tłuste i odpada. Lekarz mi kazał pół roku trzymać dietę. Jestem po 3 miesiącach, zjadłam mielonego, w miarę chudego i więcej nie zjem, ból jak .. nie wiem co. Także smażone, tłuste, ciasto francuskie odpada. Po miesiącu zaraz jadłam babkę cytrynową, biszkopt z jabłkami, herbatniki i kisiel. I na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×