Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jasnobrązowe i szorstkie w dotyku plamy na skórze w okolicy pieprzyków


Gość Aldona

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!Od 3 miesięcy mam bóle piekące w żołądku czasami w mostku wraz silną zgagą.Towarzyszą temu śluz w kale i dość duże stolce po których wydaleniu mam dreszcze.Przez ból w żołądku nie miałam okresu przez 2 miesiące.Nie potrafię także schudnąć od roku a zawsze miałam niedowagę a teraz jestem prawie otyła pomimo że niejem tłustych potraw bo mam wstręt do mięsa .Obecnie objawy nasilają się przed okresem do tego dochodzą bóle stawów głowy, ciągły ból w dole brzucha po lewej stronie promieniujący do pachwiny, zimne kończyny i praktycznie ciągłe nudności . Usg jamy brzusznej w porządku,OB 29 a w morfologi podwyższone mpv i za mała ilość bazocytów. Od dwóch tygodni pojawiły mi się spore plamy jasnobrązowe szorstkie w dotyku o nieregularnym kształcie na skórze tułowia, ramion oraz obok kolana.Nie które z nich są w bliskim sąsiedztwie z pieprzykami.Rok temu miałam usuwane chirurgicznie zmiany skórne jedną na głowie w postaci guza a drugą na skórze prawej piersi.Czy te plamy na skorze to może być czerniak ?Czy te wszystkie objawy wskazują raczej na chorobę jelit i pochodnych czy ginekologiczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej plamy takie nie mają charakteru czerniaka. Oczywiście trzeba w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Objawy ma Pani różnorodne i mogą wskazywać np. na zaburzenia hormonalne, dlatego radziłbym w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem (ginekologiem też). Zgaga i bóle żołądka mają zapewne podłoże związane z patologią żołądka i przełyku dlatego powinny być zweryfikowane w badaniu gastrologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×