Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany skórne wokół rany po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Malgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malgorzata

Jestem 6-ty dzień po laparoskopii pęcherzyka żółciowego. Od trzech dni obserwuję wokół rany pępkowej powiększające się zaczerwienienie, które stopniowo przechodzi w intensywny żółty kolor. Zmiana nie jest bolesna, ale ponieważ się stale powiększa budzi mój niepokój. Skontaktowałam się z chirurgiem, który zmienił mi jedynie opatrunek i kazał przyjść za kilka dni na zdjęcie szwów. Czy rzeczywiście nie ma powodu do niepokoju, zwłaszcza, że przy poprzedniej operacji brzusznej miałam podobne problemy, ktore skonczyły się antybiotykoterapią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chirurg nie zauważył nic niepokojącego to proszę się nie niepokoić z pewnością nic groźnego się nie dzieje. Ten żółty kolor wokół rany sugeruje powolne wchłanianie się krwiaka, typowa sytuacja po silnych manipulacjach w ranie (w tym miejscu wprowadzany był bardzo gruby troakar, a przez niego kamera). Proszę codziennie obmywać rany w mydlinach, porządnie je po wymyciu osuszać i zakładać świeże opatrunki. W 10-dobie kontrola w poradni chirurgicznej. Wtedy zapewne zostaną usunięte szwy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w dziesiatej dobie po laparoskopi pęcherzyka żółciowego.Operacja byla dość skomplikowana i miała zakończyć się cięciem no ale się udało uniknąć. Mam cztery rany, na żołądku cztery szwy, pępek trzy szwy, okolice pęcherzyka dwa miejsca po jednym szwie. Po wyjściu ze szpitala do dnia dzisiejszego obmywam rany w mydlinach choć szwy ma zdjęte w siódmej dobie. Jak długo jeszcze obmywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po laparoskopii pęcherzyka żółciowego. Wokół rany na pępku zrobił się wielki, żółty siniak a nad raną zgrubienie. Wczoraj byłam u chirurga, zostało mi zdjętych część szwów. Na pępku zdjęto mi dwa szwy a dwa zostały. Pani doktor nakazała przy każdym myciu dusić na tę ranę z której wycieka krew. Czy to jest normalne że w tej ranie zbiera się krew i jak długo to może potrwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5ty dzień po laparoskopii. Po wyjściu ze szpitala wyszedł mi siniak byl jasny a po dwóch dniach zrobil sie fioletowy. A dzisiaj zauwarzylam że robi sie żółte wkoło rany. Dodam ze zabieg byl robiony w Anglii. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×