Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre bóle w lewej pachwinie


Gość Teodor

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zmianie pozycji ciała mam krótkie, ostre bóle w lewej pachwinie (wrażenia jak ukłucie nożem). Mam 55 lat, byłem badany przez lekarza, miałem prześwietlenie miednicy, USG, badaną prostatę i lekarz nic nie znalazł. Jestem emerytem, nie pracuję. Co może być przyczyną tego bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból taki może być spowodowany zmianami w stawie biodrowym, zmianami patologicznymi w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa, neuralgią, może to przepuklina pachwinowa lub udowa. Oprócz zdjęcia RTG stawu biodrowego należy wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz skonsultować się z chirurgiem. Jeśli to neuralgia w żadnym z badań nie znajdzie Pan patologii. To taka przypadłość polegająca na podrażnieniu samoistnym nerwów. Leczenie to środki przeciwbólowe lub blokady nerwu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jako TAKO

boli , musi boleć , RADZĘ jedynie prywatnie , bo na kase chorych dostaniesz tabletki ktore niszcza wątrobe, nerki i zołądek . Teraz tylko kasa się liczy a potem czlowiek , nie licz NA KASE CHORYCH , bedziesz stękał aż cie szlag trafi i będzie po Tobie . Lekarz ale dobry nie partacz i tylko prywatnie , dasz mu w łapę i postara się solidnie Ciebie wyleczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem pojawił sie 1 rok temu .powstał silny ból w lewej pachwinie najczęściej gdy próbuję wstac z krzesła musze wykonać z 5 kroków ból ustępuje i tak w kółko,az do 6 miesięcy ból zniknął zaczęły się inne problemy mianowicie,szum w uszach ,az w końcu w krótkim czsie utrata 50 prpcent słuchu w prawym uchu.Dziś przyzwyczaiłam się do tego ze słyszę jednym uchem a w drugim tylko szum i wysokie tony nie rozpoznaje głosów.bywają dni że szum jest tak silny i żle słyszę na 2 je.uszu w tedy jest koszmar.trwa to całą dobe.Dobija mie nie daje sobie z tym rade może ktoś mi pomoże?czekam na pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór.. Mój Problem Polega Na Tym Że W Pachwinie Pojawiło mi się zgrubienie,Jest Zaczerwienione widać je na zewnątrz, boli mnie przy kaszleniu, jak chodze, siedze bądz leże. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu stwierdził że to jest infekcja przepisał mi antybiotyk brała go przez tydzień ale nic mi nie pomogło, lekarz powiedział mi że jak nie przejdzie to mam przyjść i da mi skierowanie do ginekologa na wymazy więc poszłam i dali mnie do innej lekarki, lekara zaś dała mi znowu jakis inny antybiotyk po ktorym mi nie przeszło po 2 tyg poszłam do szpitala bo nie mogłam już wytrzymać z bolu, w szpitalu mnie lekarz zbadal dał mi antybiotyk po ktorym mi tez nie przechodzi. co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle w pachwinie mogą tez byc od kregoslupa piersiowego . Ja tak mam. Chodzę na rehabilitaję zażywam Baclofen i witaminę B12 i czuję się lepiej. Mnie bolał mięsień biodrowy i lędzwiowy i nikt nie wiedział od czego, wmawiano że na tle nerwowym a to była wieloletnia przepuklina udowa( na żyle udowe) ktorą wyczół chirurg w gabinecie prywatnym- dopiero , ale nastąpiło zniekształcenie i uwięzienie nerwu udowegi oraz odgałezień nerwu. Nie zwlekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84-latek. miałem ostry ból w lewej pachwinie w chwili zawiązywania sznurowadeł. Stwierdzono zwapnienie jednego z gruczołów chłonnych.. Nie wiem czy to była przyczyna bólu, ale samo przeszło. Teraz pojawił się ból w prawej pachwinie taki sam klujący silny. Jeśli jeszcze pożyję może przejdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moonamoore

U mnie też już od kilku miesięcy czuje ból tak na wysokości lewego jajnika ale bliżej biodra....ból przewlekly, promieniujacy czasem w kierunku pachwiny.na początku bolalo tylko kiedy wstawalam z kanapy.teraz czuje nawet jak chodzę czy leze. Usg nic nie wykazalo...jajniki, macica,jelito,nerki,itd. Wszystko ok. A mnie dalej boli, a nawet bol się nasilil... lekarz mówił ze to może być zapalenie mięśnia....przepisał p/bolowe. Dodam że nie mam żadnych problemów z zaparciami cxy z miesiaczkowaniem. Wszystko jest ok.....a ból nie wiadomo skąd-dokuczliwy, nawet w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×