Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne zgrubienie w okolicy odbytu po miesiączce


Gość zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwiona

Bardzo proszę o radę. Od około roku, raz w miesiącu, zaraz po zakończeniu miesiączki odczuwam bolesne (przy dotyku) podskórne zgrubienie z prawej stronu odbytu. Odbyt w tych dniach również swędzi i piecze ale najgorszy jest dysomfort spowodowany owym zgrubieniem (zwłaszcza przy kucaniu, schylaniu się,podnoszeniu się, jeździe na rowerze). Nie mam żadnych innych bóli w tym czasie,żadnych krwawień, śluzu, biegunek,jedynie stolec jest bardziej twardy niż w czasie miesiączki. Nigdy nie miałam zatwardzeń,nie mam żadnych problemów z wypróżnianiem (1-2 razy dziennie). Owe zgrubienie spędza mi sen z powiek jedynie kilka dni, raz w miesiącu i zawsze 1-2 dni po zakończeniu miesiączki. Z tej samej strony mam bliznę po nacięciu przy porodzie i już nawet zastanawiałam się czy nie ma ona czasem coś z tym wspólnego. Bardzo proszę o pomoc bo mieszkam za granicą gdzie niestety specjalitów od *tych spraw|* niewielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości jakie Pani opisuje mogą wskazywać na ogniskową endometriozę czyli wszczep komórek macicy w bliznę po nacięciu krocza. Taka endometrioza daje właśnie dolegliwości systematycznie, w okresie miesiączki. Na pewno trzeba więc w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem. Może taki guzek wymagać zabiegowego usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×