Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew utajona w kale a hemoroidy


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie proszę o pomoc, zrobiłem badanie na krew utajoną - wyszło dodatnie - to rodzi mój strach. Mam 47 lat, wczesniejsze problemy z hemoroidami, które leczyłem skutecznie masciami i czopkami, obecnie nie mam takich typowych dolegliwości - może sa to wewnętrzne hemoroidy i stąd ta krew? za miesiąc mam kolonoskopię. Czy to zawsze jest podejrzenie raka?odczuwam pewien dyskomfort w odbycie (nie ból)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy chociaż jednym wyniku dodatnim na obecnosć krwi w kale teoretycznie zawsze należy przyjąć założenie najgorsze, czyli raka jelita gubego i wykonać pelną kolonoskopię. Taka jest zasada, ale oczywiście powodem krwawienia najczęściej sa polipy usuwane podczas kolonoskopii lub hemoroidy, które taka kolonoskopia szczegółowy ujawnia. Nie pozstaje nic innego jak zrobić badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałam wykonana kolonoskopię. Żeby przygotowac sie do badania piłam fortrans, częste wizyty w toalecie spowodowały że strasznie bolal mnie odbyt i chyba wypadł mi hemoroid, bo jakis guzek mi wystawał, który zniknął następnego dnia. Na opisie badania nic nie ma o hemoroidach, a guzek przy odbycie miałam jescze podczas badania. Często odczuwam kłucie i pieczenie w odbycie. Czy możliwe jest że mam hemoroidy a kolonoskopia ich nie wykryła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy hemoroidy można zbadać tylko palcem czy sa inne sposoby? Odczuwam dyskomfort w odbycie, czasami ból, wydaje mi się że mogą to byc hemoroidy. Dolegliwości odczuwam od kilku miesięcy, nasilają sie przy zaparciach. Nie wiem czy udac się do lekarza, troche się krępuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy hemoroidach zawsze występuje krwawienie? Odczuwam ból w odbycie, który często bardzo mi przeszkadza, ale nie mam krwawień, więc nie wiem czy są to hemoroidy. Jestem zapisana na wizytę do proktologa ale nie wiem czy powinnam pójść do lekarza bo może sama mogłaby kupić sobie leki, jakie leki można stosować na ból odbytu? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×