Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prosaki wokół sutka po obtarciu


Gość ASIA 21 LAT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ASIA 21 LAT

Witam, mam pytanie czy prosaki (u mnie wyglądają jak białe krostki zlokalizowane dookoła lewego i prawego sutka) znikają? Zauważyłam że mam ich dosyć dużo nie są bolesne nie swędza nic sie nie dzieje tylko po prostu są i ostatnio pojawily sie dwa większe prosaki (odkąd obtarlam sobie brodawkę koronką od stanika)- czy to możliwe że pojawiły się właśnie przez to obtarcie (odgniecenie). Bo są dokładnie w tym samym miejscu w którym obcierała mnie koronka tuż obok sutka. Bardzo proszę o odpowiedz i z góry serdercznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prosaki jeśli już są to raczej nie zanikają. Są różne sposoby kosmetycznego ich usuwania np. nakłuwanie i opróżnianie, laseroterapia. Przez otarcie czy też inne ich drażnienie mogą pojawiać się nowe lub też powiększać się. Prosaki to po prostu zaczopowane gruczoły łojowe. Utrudniony odpływ wydzieliny z tych gruczołów wytwarza właśnie takie białe grudki podskórne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem nie są groźne dla zdrowia i można je zostawić w spokoju? udało mi się to sfotografować : http://s20.photobucket.com/albums/b246/Derset/?action=view&current=DSCN0839.jpg Zdjęcia mało wyraźne za to przepraszam, jednak widać te dwa najprawdopodobniej prosaki po prawej stronie tuż przy sutku (innych mniejszych prosakow na zdjęciu nie widać) te dwa większe widoczne na zdjęciu pojawiły się po jakimś czasie gdy koronka cały czas drażniła. Teraz oczywiście zrezygnowałam z tego stanika. Mam pytanie czy to może być coś innego niż prosaki? z bliska wygląda to tak jak prosaki czyli biale grudki, dodam że wcześniej nie bylo żadnej rany tylko zrobilo sie wlasnie cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×