Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tabletki antykoncepcyjne po wycięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Eliza.

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu mialam operację wycięcia całego woreczka zolciowego z kamieniami. Moje pytanie brzmi: Czy będę mogła używać tabletek antykoncepcyjnych? Czy będzie to miało jakis wpływ na moje samopoczucie, zdrowie a nawet życie? Czy muszę konsultować się w tej sprawie osobiście z jakimś lekarzem np ginekologiem? Dodam, że nigdy wczesniej nie uzywałam tabletek antykoncepcyjnych. Dodam, ze kamienie zostały wycięte z woreczkiem tradycyjnie, nie laparoskopowo. I pytanie: czy blizna, któa została(szeroka i długa -20 cm) moze wpływac jakos na późniejszą ciążę? Blizna w najszerszym miejscu ma około 1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będę mogła używać tabletek antykoncepcyjnych? - tak, nie ma raczej co do tego przeciwskazań Czy będzie to miało jakis wpływ na moje samopoczucie, zdrowie a nawet życie? - nie powinno Czy muszę konsultować się w tej sprawie osobiście z jakimś lekarzem np ginekologiem? - tak, należy to skonsultować z ginekologiem, dobrze by było wcześniej wykonać badania określające funkcje wątroby oraz układ krzepnięcia krwi. po wynikach tych ginekolog zadecyduje o tym czy można zastosować tabletki antykoncepcyjne i oczywiście jakiego typu czy blizna, któa została(szeroka i długa -20 cm) moze wpływac jakos na późniejszą ciążę? - nie powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałam usuwany woreczek żółciowy 5lat temu ale laparoskopowo powiedziałam o tym ginekologowi i mi zalecił plastry antykoncepcyjne które nie przechodzą przez wątrobę i jej w ten sposób nie osłabiają szczególnie świeżo po operacji a też działają,pozdrawiam,mama 2dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×