Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie powłok brzusznych po hemikolektomii prawostronnej i rozejściu się rany


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiące temu w trybie nagłym miałam wykonaną hemikolektomię prawostronną. Badanie histopatologiczne jest dobre i byłoby wszystko dobrze, gdyby nie to, że mój brzuch jest nie mój. Drętwieje, mam bóle kłujące wokół miejsc, gdzie miałam założone szwy przez wszystkie powłoki. Brzuch jest tak obolały, że noszenie rajstop czy spodni przez cały dzień jest niemożliwe. Problemem jest także komunikacja, po przejechaniu kilku przystanków zaczynam mieć objawy choroby lokomocyjnej, której przez 50 lat swego życia nie miałam. Proszę mi podpowiedzieć, do kogo mam się zwrócić o pomoc, czy może to samo przejdzie i po jakim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że bóle są spowodowane podrażnieniem drobnych nerwów przebiegających w powłokach brzusznych, a poprzecinanych w czasie zabiegu. Część nerwów została pozaciągana przez szwy zakładane na poszczególne warstwy powłok brzusznych. Takie szwy muszą się powoli wchłonąć (okres rozpuszczania 6-9 miesięcy). Dlatego dolegliwości często występują przez kilka miesięcy po zabiegu zanim nerwy się nie zregenerują (nawet do pół roku). Aby przekonać się czy wszystko jest w porządku proszę udać się na kontrolę do chirurga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×