Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie przy operacji żylaków kończyn


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za nie cały miesiąc mam mieć operację żylaków mam gorszą kończynę prawą*układ żył głębokich drożny,odpiszczelowa i odstrzałkowa też ale przy odpiszczelowej mam refluks już 4 stopnia*i wiem że będę miała nacinane i w pachwinie i w kostce i wycinaną całą żyłę,moje pytanie brzmi jakie jest znieczulenie czy ogólne czy w kręgosłup,jak długo to trwa czy boli przy znieczuleniu w kręgosłup,i jak pacjenci długo po tym dochodzą do siebie,mam dwoje dzieci i nie sądzę że będę mogła długo leżeć w łóżku,a kiedy można wrócić do pracy mam 33lata może wiek też ma znaczenie w kwestii dochodzenia do siebie,dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie jest znieczulenie czy ogólne czy w kręgosłup - najczęscię stosuje sie znieczulenie przewodowe czyli do kręgosłupa jak długo to trwa - sama zabieg około 1-2 godzin czy boli przy znieczuleniu w kręgosłup - nie, najpierw znieczula się miejsce, gdzie wkłuwa się igłę go kręgosłupa, a następnie wkłuwa samą igłę do kanału kręgowego jak pacjenci długo po tym dochodzą do siebie- w szpitalu pozostaje się 1-2 doby po zabiegu, po około 12 godzianch można już swobodnie chodzić a kiedy można wrócić do pracy - po około 2-3 tygodniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Mam takie pytanie po jutrze czeka mnie zabieg pan doktor powiedział że skoro mam na 8 rano termin to do domu wyjdę już ok 16! Czy to jest możliwe że tak krótko będe w klinice? czytałam że powinno leżeć się 12 godz Proszę o odpowiedz:( Muszę jeszcze dodać że zabieg mam na żylaki jak również mam niedrożną żyłe w pachwinie...Dziękuję i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po operacji żylaka miałam wyciągniętą żyłę od pachwiny oż po kostki Teraz czuję takie dziwne mrowienie w nodze poluźniłam opatrunek i trochę mi ulżyło nie wiem już czy to opatrunek był powodem nerwy czy jeszcze coś innego? Proszę o podpowiedź dodam jeszcze że kiedyś leczyłam się bo miałam nerwice lękową może ona powraca? ...Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem już po operacji żylaków nacieli mnie i w pachwinie i kostce,mrowienie miałam dość długo a w kostce w ogóle takie dziwne uczucie w miejscu cięcia ale lekarz mnie badał po operacji i powiedział że tam są nerwy i przez jakiś czas może być dziwny dyskomfort bo zostały one przecięte ale to minie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja miałam operacje a tak naprawdę zabieg usuwania żylaków i trwał ok 1,5 godziny. Nic nie bolało a najlepsze że wyszłam od razu do domu bez żadnego bólu. Klinikę Kriomed - Warszawa poleciła mi koleżanka i naprawdę super specjaliści. Lekarz naprawdę ma pojęcie co robi. Polecam www.zylaki.waw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emilia Kinga Julia

Witam moja mama bedzie usuwać żylaka w czwartek w przeworskim szpitalu tj(11.04.2018) będzie to robione pod narkozą co prawda miała już 5 narkoz w tym 3 cesarki 1 operacja kręgosłupa a jeszcze jedna to nie wiem co. strasznie się o nią boje nie ma żadnej choroby serca boje się strasznie. Ma jednego żylaka po całej długości nogi. Jest on widoczny , ona się nie boi ale ja to strasznie przeżywam .Jak myślicie ile będzie musiał być w szpitalu? Ogolnie po żadnej narkozie nie wymiotowała i nie miała żadnych nudności .Po jakim czasie będę mogła ją odwiedzić na sali wybudzeń? Będę na korytarzu podczas operacji i jak ja wywizął z bloku to będę tam już czekać .Boje się o wybudzanie co prawda miał już t narkozą ale boje się że coś pójdzie nie tak!!! Mam 15 lat i już dużo rozumiem i przeżywam &#128528* Wybudzi się prawda ? Skoro już tyle zniosła!!!!! Boje się !!!!!!! Proszę o odpowiedzi czasami aż płacze w nocy bo nie chce żeby to robiła a i jeszcze jedno czy może być znieczulenie miejscowe ale wstrzykiwany w nogę a nie w kręgosłup? Bo ona nie chce w kręgosłup tylko narkozę a ja ją próbuje przekonać żeby wzięła miejscowe które się wstrzykuje w kończynę tam gdzie żylak proszę o odpowiedzi osób które są już po albo jakiś anastyzjologa lub pielęgniarki wszystko będzie dla mnie pocieszeniem proszę o ciepłe słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emilia Kinga Julia

Witam moja mama bedzie usuwać żylaka w czwartek w przeworskim szpitalu tj(11.04.2018) będzie to robione pod narkozą co prawda miała już 5 narkoz w tym 3 cesarki 1 operacja kręgosłupa a jeszcze jedna to nie wiem co. strasznie się o nią boje nie ma żadnej choroby serca boje się strasznie. Ma jednego żylaka po całej długości nogi. Jest on widoczny , ona się nie boi ale ja to strasznie przeżywam .Jak myślicie ile będzie musiał być w szpitalu? Ogolnie po żadnej narkozie nie wymiotowała i nie miała żadnych nudności .Po jakim czasie będę mogła ją odwiedzić na sali wybudzeń? Będę na korytarzu podczas operacji i jak ja wywizął z bloku to będę tam już czekać .Boje się o wybudzanie co prawda miał już t narkozą ale boje się że coś pójdzie nie tak!!! Mam 15 lat i już dużo rozumiem i przeżywam &#128528* Wybudzi się prawda ? Skoro już tyle zniosła!!!!! Boje się !!!!!!! Proszę o odpowiedzi czasami aż płacze w nocy bo nie chce żeby to robiła a i jeszcze jedno czy może być znieczulenie miejscowe ale wstrzykiwany w nogę a nie w kręgosłup? Bo ona nie chce w kręgosłup tylko narkozę a ja ją próbuje przekonać żeby wzięła miejscowe które się wstrzykuje w kończynę tam gdzie żylak proszę o odpowiedzi osób które są już po albo jakiś anastyzjologa lub pielęgniarki wszystko będzie dla mnie pocieszeniem proszę o ciepłe słowai prawdziwe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie decydujecie się na zabiegi mniej inwazyjne tylko operacja? Znieczulenie jest miejscowe więc właściwie tylko 3 -4 ukucia w noge. Nic się nie czuje. Żadnych dokręgosłupowych leków...brrrr...Zabieg trwa krótko a efekty leczenia proównywalne jak nie lepsze. Wiem że być może nie wszystkich na to stać, ale według mnie to skraca do minimum rekonwalescencje. Ja np. nie mogłem sobie pozwolić na urlopy. Zabieg robiłem u doktora Michała Kowalczewskiego i w życiu bym się nie zdecydował na operacje klasyczną. Serio poczytajcie o zabiegach mniej inwazyjnych. Może a nóź kogos zainteresuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×