Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy i bolesny zakrzep żylny przy odbycie


Gość seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zwiążany z tzw- wilkiem , po wizycie u proktologa prywartnie po 10 minutach stwierdzono u mnie zakrzep zylny przy odbycie jest wielkosci ziarna bobu sprawia mi bardzo duzy ból i jest bardzo twardy. Lekarz powiedział mi że mam zakupic maść LIOTON 1000 i smarowac mieejsce zakrzepu , bol nie ustaje zakrzeo sie nie zmniejsza czy nie powinienem brać jeszcze do tego jakiś leków przeciw zakrzepowych . Zastanawiam sie nad nastepna wizyta ale wolałbym nie poniewaz wiąże sie to z ponownym kosztem za wizyte a nie jest ona tania z góry dziekuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę konkretnie odpowiedzieć na to pytanie bez badania bezpośredniego. Zapewne jest to wykrzepiały żylak. Leczenie takiego wykrzepiałego żylaka jest długotrwałe. Oprócz żeli z heparyną stosuje się także środki przeciwżylakowe doodbytnicze z dodatkiem sterydów w formie czopków lub maści oraz doustne leki flebotropowe (np. dosmina) oraz przeciwzapalne i przeciwbólowe. O tym wszystkim powinie zadecydować lekarz prowadzący. Leczenie czasami trwa nawet i 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno u mnie także wykryłem bąbel na tyłku w okolicach odbytu. Lekarz chirurg który to obejrzał stwierdził że jest to zakrzep żylaka, ale nie ma na lekarstwa maści, czopka itp. i trzeba poczekać aż się sam wchłonie. Jeśli macie pomysł jak się tego szybciej pozbyć , to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×