Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina w kręgosłupie szyjnym


Gość Bożena z warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bożena z warszawy

Witam mam przepukline w kręgosłupie szyjnym w w odcinku c6/c7,drętwieje mi prawa ręka,przechodzi mi prąd w obu łopatkach,niemogę gwałtowniej skręcic szyją poniewarz odczuwam straszny bul karku.Czy taka przepuklina wchłonie się sama,nieprzyjmuję żadnych leków przeciwbólowych ponieważ są nieskuteczne,dziękuję za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale taka przepuklina nie wchłonie się samoistnie. Dolegliwości jakie Pani ma z jej strony raczej kwalifikują się do operacji. Trzeba skonsultować się neurochirurgiem. Może być niestety jeszcze gorzej skoro już tabletki przeciwbólowe nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się pani nie godzi na operację, owszem przepuklina sama się nie wciągnie ale dzięki terapią manualnym można to wyleczyć, na 100% - wiem, bo mieliśmy to w rodzinie. Trzeba poszukać dobrego kręgarza, np. we Wrocławiu ( p. Andrzej Nikoniuk), poświęcić trochę czasu i pieniędzy ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech tej pani nie słucha ja miałem 27 09 2010 operację na poziomie c 3/4iczuje się swietnie akręglaz to nie przy przepuklinie mi robiono w gudziądzu doktor zaborowski swietny bende robione jeszcze 2 poziomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani . Proszę nie korzystać z usług kręgarza jeśli nie chce sobie Pani pogorszyć . Ja skorzystałem i teraz jestem dziadem.Przed kręgarzem miałem dolegliwości odcinka lędźwiowego , a po jego zabiegach doszedł mi odcinek szyjny i piersiowy. Lekarz stwierdził w 100 %, że te dodatkowe uszkodzenia powstały w wyniku ingerencji kręgarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy to trzeba operować ???????? mój RM: na poziomie c5-c6 prawoboczna przepuklina krążka m-k krytycznie zwęża światło prawego otworu międzykręgowego. Na poziomie c6-c7 masywna centralno-prawoboczna przepuklina krążka m-k znacznie ogranicza rezerwę płynową rdzenia, modeluje rdzeń kręgowy i krytycznie zwęża światło prawego otworu miedzykręgowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa kręgarz kręgarzowi nierówny. Proszę poczytać o panu Nikoniuku Andrzeju, on jest jedynym tego rodzaju fachowcem na tym poziomie w Polsce. Wyleczył mnie z przepukliny, czuję się świetnie i cieszę się że nie zdecydowałem się na operacje jeszcze kilka miesięcy temu. Ja miałem 4 zabiegi w odstępie 3-4 tygodni każdy. Już po pierwszym była wielka ulga. Polecam Pana Nikoniuka w 100%, jego też polecił mi znajomy który zaś usłyszał o Panu Nikoniuku od innego znajomego. Pan Nikoniuk przyjmuje w wielu miastach, to naprawdę znakomity specjalista. Przepuklinie wystarczy stworzyć warunki do wchłonięcia a organizm sam zrobi resztę, pan Nikoniuk to potrafi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przepukliny międzykręgowe i leczę się od 2007 r, od dwóch miesięcy mam bardzo duże dolegliwości bólowe. Ale wiem jedno na 100% żadnych masaży, żadnych nadciągań, potwierdził to również mój rehabilitant. Mam skierowanie do neurochirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iza, Cz-wa

Witam, ja w 2007 r. miałam wypadek i dorobiłam się wypukilny 3mm, modelującej rdzeń kręgowy i zwężenia kanałów nerwowych, lewostronnych. Mój neurolog olal mnei totalnie, więc zaniechałam leczenia. A teraz dręrwieją mi palce prawej ręki, prawa ręka i noga wręcz sinieją, nie wspomnę już o bólu szyi, do którego już się przyzwyczaiłam od tych czterech lat no i ciągłym strzykaniu w szyi przy chodzeniu. Poza tym palce u prawej ręki puchną. I co ja mam zrobić? zaufać kolejnemu neurologowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam Państwu Marcina Pochojka świetny terapeuta z ogromna wiedzą i doświadczeniem. Zajmuje się nawet bardzo trudnymi dla rehabilitacji przypadkami. Pomógł już bardzo dużo osobom uporać się z problemami z którymi borykali się nawet przez kilka lat w tym też mi. Naprawdę niesamowity terapeuta www.c-t-m.pl tu można dowiedzieć się wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś może mi napisac tak mniej więcej co oznacza ten wynik zniesienie fizjologicznej lordozy na poziomie c6-c7 obniżenie wysokości tarczy mk z cechami odwodnienia na tym poziomie centralno-prawoboczna przepuklina materiału tarczy mk na ok 6mm zajmująca zachyłki boczne , zwęzające prawy otwór mk, oraz uciskająca korzenie nerwowe po stronie prawej mam taka silna rwe barkowa dretwieja mi palce i cała reka łokiec a leki juz nie pomagaja jestem po dwóch operacjach na ledzwiówke a teraz szyjny masakra jakaś pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pan Andrzej to mój wujek i piszę tutaj nie dlatego, ze go reklamuje, a bardziej bronię przed społeczniakami uważajacymi terapię manualną na nieskuteczną. Odwołuje sie tu też do kilku wpisów poniżej * ...kręgarz kręgarzowi nierówny...*-fakt. Mam(własciwie miałem) wypukline w kregosłupie L5-S1, bywało tak ze ból paralizował noge itd. Ortopeda powiedział ze bez operacji sie nie obejdzie. Wuj po kilku zabiegach naprawił to i od 3 lat nie czuje w ogóle bólu w kregosłupie. Zabiegi nie bolą, wbrew temu co moze sie wydawac. Gość zna sie na rzeczy. Niech społeczniaki nie gadają głupot bo pewnie trafili na jakiegos mirka amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w 2010 stwierdzono u mnie przepuchline kregow szyjnych po wynikach i opisie RM neurochirurg zakwalifikowal mnie na operacje ktora miala odbyc sie w lipcu tego roku trafilam do szpitala zrobiono mi jeszcze raz rezonans i cud przepuchlina sie wchlonela nie wiedza jak to sie stalo bo to zadkosc a jednak tyle ze bole karku glowy ramion łopatek i dretwienie rak pozostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2002 roku mialam operacje kregow szyjnych C5-6 teraz znow zaczely sie dolegliwosci mi. dretwienie rak ,stop,bole miedzy lopatkami i szyi wiec zrobiono mi rezonans magnetyczny i : C6-7 zaostrzenie tylno-boczne krawedzie trzonow kregowych i towarzyszaca przepuklina krazka kieruje sie w strone kanalu kregowego i prawego otworu miedzykregowego na szerokosci ok. 3mm oraz zwezony prawy otwor miedzykregowy i czesciowo rezerwa plynowa w kanale kregowym od przodu.C3-4 zaostrzenie tylno-prawoboczne krawedzi trzonow kregowych i uwypuklona tarcza kieruja sie w strone prawego otworu miedzykregowego,ktory jest zwezony. W tej sytuacji nie wiem co mam robic boje sie nastepnej operaci co mysli na ten temat lekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem rodzina a ni znajomym Pana Andrzeja Nikoniuka ale mogę powiedzieć że: 1. Mój brat ma zaleczona przepuklinę w kręgosłupie pomiędzy C5-C6 a lekarz (neurochirurg) dawał mu 50 % na normalne funkcjonowanie. Przekonałem się i sam poszedłem do Pana Andrzeja w 2013 r. bo miałem odcięta kontrole nad prawa nogą (przepuklina czy dyskopatia w L5 i pierwszym krzyżowym. Pan Andrzej mnie nastawił ale zalecił fizjoterapię i rehabilitację stała (ćwiczenia) i mam tego bdb efekty a lekarze dyplomowani uważali że lekarstwa i prądy pomogą. Teraz poddam się ustawianiu kręgosłupa szyjnego ba mam tam przepuklinę stwierdzoną miedzy kręgami C-5-C-6 i wierzę na podstawie moich doświadczeń i brata w to co robi Pan Andrzej Nikoniuk. Jeżeli ktoś ma na ten temat trochę wiedzy to wie że ustawienie stawu po skręceniu jest rzeczą normalna a kręgosłup jest zbiorem stawów szczególnych gdzie popełnione błędy dyzo kosztują. Talent Pana Andrzeja Nikoniuka należny wykorzystywać dla własnego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie wypowiedzi utwierdziły mnie w przekonaniu, że należy kierować się swoją intuicją, a potem mieć żal do siebie jak coś będzie nie tak, ponieważ nie ma mądrego jak postąpić z przepukliną odcinka szyjnego. U mnie badanie rezonansem wykazało dwie przepukliny i dwa duże naczyniaki. Jestem na etapie poszukiwania mądrego neurochirurga i czekam jego diagnozy. A potem myślenie co dalej. Mam depresję po śmierci partnera, a teraz jeszcze nasilone bóle kręgosłupa szyjnego. A od dwóch lat leczyłam odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Mieszkam na takiej wsi, że wszędzie daleko, a zostałam sama ze swoimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po wypadku miałem teraz rezonans kręgosłupa szyjnego o jakieś sprostowanie prosił bym was tego ,jeśli jest taka możliwość przed rezonansem miałem TK robione i opis by taki ze lordoza jest wzniesiona, w opisie z rezonansu i teraz poklei* szyjny odcinek kręgosłupa nie wskazuje skrzywienia. Patologiczna kyfoza odcinka szyjnego której szczyt przypada na poziomie C5-C6. Tarcze c4- c7 okrężnie uwypuklone z częścią dehydratacyjna jader miarzdzystych otoczone osteofitami, powodują zwężenie otworów międzykręgowych i modelowanie worka oponowego.Rezerwa płynowa wewnątrzkanałowa zmniejszona. Na poziomie C5-6 widoczna tylno-prawoboczna przepuklina dyskowa nasilająca kompresje prawego zachyłka worka oponowego. Jeśli ktoś mógł mi podpowiedzieć , jeżeli miał podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×