Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Centralna wypuklina i torbiel Tarlova na kręgosłupie


Gość mIRKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma jakies doswiadczenie z neurochirurgami z Gorzowa Wlkp.Czy ktos moze doradzic mi najlepszego lekarza z tej dziedziny?Po rezonansie w dniu 2.11.2010r.w Szczecinie wykryto u mnie centralna wypukline L5-S1 a dodatkowo na poziomie S1 torbiel Tarlova.Prosze o pomoc w tej sprawie.Wiem,ze prawdopodobnie nie unuikne operacji (choruje od 5 lat),ALE SIE JEDNAK BOJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam specjalistów neurochirurgów z Gorzowa Wlkp. Na Śląsku polecam Klinikę Neurochirurgii w Katowicach-Ligocie. Na temat torbieli Tarlova można poczytać na stronie: http://torbieletarlova.populus.ch/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Torbiel_Tarlova http://torbieletarlova.populus.org/rub/1 http://forum.gazeta.pl/forum/f,35504,Torbiele_Tarlova.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.dziekuje za ostatnia porade,ale jeszcze mam jedno pytanie:czy mozna taka operacje wykonac endoskopowo?Boje sie ew.duzego ciecia,a przy tym wiadomo dlugotrwalej rehabilitacji.Jutro co prawda ide do neurochirurga ale chicialabym dowiedziec sie co Pan o tym mysli.Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zrozpaczona Mirka

Szanowny Panie Doktorze!Pisalam juz do Pana pare m-cy temu.W miedzyczasie bylam Z NFZ-u w sanatorium,gdzie nie moglam (tak twierdzil lekarz prowadzacy)stosowac zadnych zabiegow z pradem.Teraz mam sanatorium rehabilitacyjne z ZUS-u i powiem,ze po zabiegach z pradem jest tylko gorzej.Cala lewa noga dretwieje mi,palec duzy u nogi lewej wygina sie,nie czuje,ze popuszczam mocz.Na poniedzialek jestem umowiona z gorzowskim neurochirurgiem.Prosze mi cos podpowiedziec.Jestem wrakiem czlowieka,zadne leki typu Tramal,Ketonal mi nie pomagaja.Czy zdecydowac sie ostatecznie na operacje?Tak bym chciala jeszcze pojezdzic na nartach,czy tez potanczyc,a tak nawet minimalny ruch sprawia mi ogromny bol.Piozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko operacja wchodzi w rachubę,naprawdę nie jest ona taka straszna,a cięcie jest ok 4-5 cm.Zresztą,gdyby Ciebie tak naprawdę bolało fest,to napewno byś nie przejmowała sie wielkością cięcia.Przepraszam,że tak napisałam,ale uważam,że jest to bardzo śmieszne.Co jest lepsze,życie bez bólu czy wielkość blizny?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyba rzeczywiscie lepsze jest zycie bez bólu,ale jeszcze u niektórych ludzi dochodzi do tzw.straszenia.Co ja się tu naczytalam historii ludzi-jak to boli po operacji,jakie to są skutki.Przepraszam,ze tak sie spytam-czy jestes po operacji?Jutro ide do lekarza i naprawde poprosze go o te operacje.Serdecznie pozdrawiam z Gorzowa Wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirka,oczywiście,że jestem po operacji,inaczej nie napisałabym w ten sposób.Operacja i stan pooperacyjny to bajka w stosunku do bólu jak trzeba znosić na codzień.Wiem co piszę i naprawdę szczerze radzę Ci abyś więcej niezwlekała z zabiegiem,a przedewszystkim pozbądź się bólu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z pomorza.Miałam stabilizację międzykolczystą+śruba,odbarczenie nerwów- InSwIng.Drętwiała mi noga,miałam ucisk na pęcherz,ciągnęłam stopę a właściwie ona mi opadała(Uszkodzone prostowniki),nie mogłam siedzieć,stać,długo chodzić,najlepiej było mi leżeć w pozycji ślimaka.Miałam zwężone kanały m-k i ucisk na worek oponowy oraz rdzeń.Miałam również torbielowatość wewnątrz kanałową.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka lat po operacji i odbarczeniu torbieli Tarlowa korzenia S2 średnicy 13 mm. Operację przeprowadzono w Szczecinie na oddziale neurochirurgii szpitala na Arkońskiej. trafiłam na dobrego specjalistę. Dzisiaj nie odczuwam żadnych dolegliwości w tym miejscu, a moje życie przed operacją było koszmarem. Nie zwlekaj jeżeli jeszcze się nie zdecydowałaś. Jak chcesz mogę podać nazwisko lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj-nie zawsze jestem na kompie.Torbiel Tarlova wykryto u mnie przez przypadek,tzn.mialam robiony rezonans odcinka ledzwiowo-krzyzowego.Moja torbiel (jsli moge tak to okreslic)ma sr.8 mm.Nie wiem czy to duzo,czy malo.W kazdym razie u mnie w Gorzowie tak ortopeda jak i neurochirurg stwierdzil,ze to tzw.wada wrodzona...?Pol roku juz nie pracuje,wciaz mnie karmia coraz to nowymi lekami,a bol jest taki:szczypie,piecze,nie trzymam moczu,a ostatnio zdretwiala mi cala lewa noga i wyglo mi duzego palca u nogi.Jesli mozesz-napisz do mnie-nie wiem czy na to samo chorujemy.Pozdrawiam serdecznie z Gorzowa. Ps.Przestalam sie leczyc u nas w Gorzowie (to stan na dzis).Na dzis Ci specjalisci co mnie leczyli nadawali by sie chyba tylko do leczenia trzody chlewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 przepukliny lędżwiowe prócz tego torbiel Tarlova leczą to w Gryficach, widziałam w telewizji jak się reklamowali, zadzwoniłam i jestem umówiona na wizytę już na styczeń. Czy to coś pomoże nie wiem, ale nikt z lekarrzy na śląsku nie jest mi w stanie pomóc, nie chcą operować za duże ryzyko ,mam60 lat , może to dletego jestem za stara.A co przechodzę każdego dnia tylko ja wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry jestem z zielonej gory w grudniu 2015 r. miałam robiony rezonans na odcinku krzyżowo ledżwiowym wykazało że mam torbiel tarlova o średnicy 9 mm też dokucza mi rwa kulszowa w nocy juz 3 razy miałam niewład nóg mam słabszą prawą noge do ortopedy mam termin na kwiecień cz ktoś z was zna lekarza w ziel górz chętnie skorzystam z pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do GP. Proszę o informację na temat torbieli Tarlova. Jakie odczuwałaś dolegliwości? U mnie zaczęło się od strasznego bólu pęcherz, dalej bóle w pochwie i drętwienie narządów rodnych i parestezje w okolicach sromu do tego oczywiście wędrujące bóle w odcinku lędźwiowo krzyżowym, tam gdzie znaleziono te torbiele.Teraz doszła przeczulica pośladków i ud. Czy to może byc taki objaw? Proszę odpisz lub podaj maila, bo życie z tymi uczuciami codzienne to jeden wielki koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. czytałam tu wiele komentarzy na temat torbieli Tarlova. Na wakacje tego roku zrobiłam sobie rezonans magnetyczny wszystkich odcinków kregosłupa. ponieważ od 2 lat mam problemy z plecami. Tak jak u was wykryto u nie torbiel tarlova wielkosci 38*16 mm na odcinku S1/S2. pogorszyło mi sie jakos rok temu. Ból pleców był ta silny ze nie mogłam wstac z łózka. Drętwienie nóg rąk. teraz dochodzi chyba ból podbrzusza. Kiedy trzymam coś w rekach przez chwile, dochodzi do dretwienia dłoni. Nie mogę w nocy spac z powodu bólu i drętwienia. chodze cały czas zmeczona. To jedynie jedna przyczyna bólu moich plecow. na kazdym odcinku jakies torbiele i krwiaki... jestem za granicą i szczerze tutejsi lekarze nie moga mi pomóc. Czekam na skierowanie do neurologa moze on cos a rade wymyslec. Dalej pracuje, ale nie wiem jak długo dam rade... nie jestem z tych co lubią siedziec w domu.. czy ktos z was ma jakies namiary na dobrego specjaliste prosze o pomoc dziekuje i pozdrawim

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam pana profesora Koszewskiego.

Mam na poziomie S2 obustronnie torbiele Tarlova i torbiel w otworze m/k L5/S1.

Odczuwam bardzo silne bóle - biodro, pachwina, udo, łydka, piszczel, stopa, podbicie. Typowy przebieg nerwu kulszowego.

Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe, rehabilitacja. Miałam również robioną blokadę. Nic

Czekałam parę miesięcy na konsultacje u profesora, który stwierdził, że to wszystko to na pewno nie jest spowodowane torbielami.

Torbiele to wada wrodzona i nie dają żadnych objawów.

Stwierdził, że problem jest ze stawem biodrowym i zlecił wykonanie RTG. Powiedział,  że ortopeda na pewno zleci wykonanie endoprotezy stawu biodrowego.

RTG nie wykazało żadnych zmian w stawie

Jak profesor, który podobno specjalizuje się w leczeniu torbieli tarlova twierdzi,  że w/w nie powodują żadnych dolegliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość manczarniakregu

Witam. Też mam torbiel Tarlova w kręgosłupie i wiem jaka  to męczarnia. Jeżeli znacie kogoś kto mógłby pomóc proszę o kontakt alas111@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×