Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Różowa lśniąca grudka w odbycie


Gość Iłi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat. Dwa tygodnie temu wyczułam w czasie mycia grudkę na odbycie, która jest widoczna przy lekkim rozchyleniu odbytu. Jest owalna, regularna w zależności od oświetlenia w jakim ją oglądałam była różowa lub biaława, powierzchnia lśni. Nie boli sama ani przy dotykaniu. wypróżnienia mam bardzo regularne. Krwawienie przy oddawaniu stolca czasami występuje, ale nie wiązałam tego z tym bo zdarza się to od 8 lat okresowo na jesień i wiosnę czemu towarzyszą wzdęcia a 4 lata temu miałam kolonoskopię i nic nie wykazało. Lekarz zalecił mi Tribux kiedy jest gorzej. Nigdy jednak nie było grudki więc trochę się przestraszyłam. Za pierwszym razem jak to oglądałam to przypominało mi to coś co zrobiło mi się 3 lata temu na wardze sromowej i po pewnym czasie zaczęło boleć i pękło mimo grubej otoczki i wydusiłam z tego białą gęstą treść (tak samo lśniło), teraz jednak wydaje mi się bardziej różowe. Bardzo proszę napisać co to może być, czy jeszcze to obserwować czy iść żeby od razu to zobaczył specjalista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie żylak odbytu. Może mieć właśnie takie zabarwienie i taką strukturę. Dobrze, żeby to zbadał chirurg bezpośrednio i ostatecznie wyjaśnił co to jest. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od rozpoznania chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×