Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk po obrzezaniu


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dnia 12.09 br. miałem przeprowadzony zabieg - plastyka napletka(?), wsztystko pieknie, ładnie, jednak w dalszym ciągu mam problem, dość poważny, otóż, mimo iż upłyneły 4 miesiące w dalszym ciągu mam obrzęk(oponke), umówiłem się na wizyte u urologa, powiedział, że tak powinno być, że lekarz przeprowadzający zabieg naprawde dobrze to zrobił i wszystko jest ok, obrzęk zejdzie w swoim czasie. Jednak ja nie uważam, żeby było w porządku, stosunek seksualny jest utrudniony, głównie z powodu na nadwrażliwości oponki. Czy naprawde nie istnieje żaden sposób pozbycia się tego? Obrzęk może nie jest zbyt duży, jednakże czuje pewien dyskomfort. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek doradzać skoro urolog powiedział, że nie ma żadnych problemów i tak powinien wyglądać napletek po zabiegu. Chyba Pan musi rzeczywiście uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż obrzęk ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu miałem zabieg obrzezania. W otrzymanej od lekarza ulotce zaleca się zakładanie opatrunku do 8-10 dni po zabiegu. Wg mnie jest to trochę dziwne, ponieważ z mojej wiedzy (jestem pielęgniarzem) wynika, że najszybciej goją się rany odkryte. Zaraz po obrzezaniu nałożono mi opatrunek z maścią Polseptol, który miałem utrzymywać przez 2 dni. W praktyce okazało się to niemożliwe, ponieważ po pół godzinie wiotki penis wysunął się z opatrunku i wciąż mam problemy z utrzymaniem go w pionowej pozycji - nawet pod ciasną bielizną. Obecnie rana jest sucha, utrzymuje się niebolesny obrzęk. Czy mogę się już bez obawy myć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ok. 9 miesięcy temu zabieg usuwania stulejki tzn. całkowite obrzezanie. Wszystko przebiegło pomyślnie, jednak martwi mnie obrzęk który pozostał po operacji. Mam 15 lat, opuchnięcie zmniejszyło się tylko trochę, nie boli mnie przy dotyku, ale czy to już nie za długo jak na 9 miesięcy? Miałem nadzieję że w szybszym czasie pozbędę się tej opuchlizny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko ściema ta oponka zostanie na zawsze ,ja tez tak mam ,wogóle nie wiem jak ja sie na to zgodziłem ,miałem zbieg pierwszy przedłuzenia wędzidełka było wszystko oki byłem zadowolony zsówał sie przy wzwodzie a ja myślałem i wykombinowałem ze obrzezam się częściowo no i to zrobiłem teraz to ryje mi beret bo cały czas o tym mysle zwarjuje i niedaje mi spokoju ze to tak brzydko wygląda ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×