Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przelewanie się i burczenie w brzuchu, wzdęcie po grypie jelitowej


Gość Anonim*

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 26 lat i pisze z następującym problemem. Od 3 tygodni mam problemy jelitowe, Wszystko zaczelo sie od grypy jelitowej ktorą przeszedlem. Mam dziewne uczucie przelewania się w brzuchu i burczenia. Stolce sa polplynne, tzn pierwsza czesc stolca jest twardsza druga czesc bardziej miekka. Stolec oddaje raz dziennie nad ranem. Brzuch mam nadety jak balon i schudlem okolo 4-5 kg. Robilem kilka krotnie badania krwi tzn morfologie, ob, crp, i wszystko wyszlo w porzadku, badanie na krew utajona i pasozyty takze wyszlo ok. Robilem usg ktore wyszlo w porzadku. CO to moze byc? Obawiam się ze moze to byc poczatek CROHNA LESNIEWSKIEGO. Co o Tym sadzisz Arturro?Nie mam krwi w stolcu. Nie miewam goraczek. Czy powinienem wykonac kolonoskopie? bo nie daje mi to spokoju? Generalnie wszystkie wyniki badan mam wzorcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy które opisujesz mogą byc skutkiem przebytej ostatnio grypy żołądkowej lub zespołu jelita drażliwego. Jestes osoba mloda co wlasnie przemawia za zepsolem jelita drazliwego, jesli do tego dochodzi stres to bez badania konoskopowego mozna zrzucic wine na to. Prosze zmienic diete, i pomyslec o tabletkach uspokajajacych, poniewaz stres ma ogromny wplyw na zachowanie i prace jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie udać się do gastroenterologa. To ona na podstawie wywiadu i badania bezpośredniego, przedmiotowego zadecyduje o dalszym sposobie postępowania, a więc o wykonaniu kolonoskopii lub zaleceniu leczenia zachowawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze natychmiast wykonac kolonoskopie!!!!!! Te objawy z duza doza prawdopodobienstwa moga swiadczyc o raku jelita. Mi tez krew utajona wychodzila ujemna a okazalo sie ze mam zaawansowanego raka jelita. Lec do lekarza , oby nie bylo za pozno na leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×