Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego - operacja, czy się bać?


Gość artec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry boli mnie prawe jadro, podbrzusze oraz pachwina po tej samej stronie...... zauwazylem ze mniej boli podczas stania lub chodzenia najgorzej jest gdy poloze sie (wtedy czuje jakbym mial jakis balon w lewej stronie podbrzusza) udalem sie do lekarza urologa (oczywiscie prywatnie,bo z NFZ bym sie chyba nie doczekal :( ) stwierdzono u mnie zylaki powrozka nasiennego:( oczywiscie czeka mnie operacja,ale dopiero w polowie stycznia lekarz urolog zalecil operacje poprzez wyciencie jakiejs zyly i jej podwiazanie... przepisal mi lek o nazwie dicloberl retard lecz ten lek nie pomaga,przez co nie moge normalnie funkcjonowac, czy moze mi Pan polecic jakies inne leki badz ew.sposoby abym chociaz przez okres swiat mogl zapomniec o bolu? gdzie najlepiej przeprowadzic taka operacje w szczecinie? oraz najwazniejsze - czy mam mam sie bac? pozdrawiam artec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomaga dicloberl zastosować inny lek przeciwbólowy (np. paracetamol - apap, panadol, ibuprofen- nurofen, ibuprom lub inne środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty). Można dodatkowo zażywać środki na żylaki 2 razy dziennie (Diosminex, Cyclo-3-fort). Zabiegu nie powinien się Pan bać - to typowy zabieg rzadko niosący powikłania. Niestety nie znam ośrodków urologicznych w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam: nie jestem lekarzem, ale sprawdź czy nad lewym jądrem masz swojego rodzaju zgrubienie. Jesli po dluzszym staniu/chodzeniu/cwiczeniu masz uczucie ciezkosci w brzuchu albo i bole, to moga to byc zylaki powrózka nasiennego. Ja z kolei mam inne pytanie. Zabieg na żylaki powrózka nasiennego przeszedłem przedwczoraj. Dzisiaj mój worek mosznowy jest zdecydowanie powiększony. Czy taki stan rzeczy jest normalny? (Naczytałem się już o wodniaku). Jeśli normalny, to po ilu dniach/tygodniach może to zaniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Zabieg na żylaki powrózka nasiennego przeszedłem przedwczoraj. Dzisiaj mój worek mosznowy jest zdecydowanie powiększony. Czy taki stan rzeczy jest normalny? (Naczytałem się już o wodniaku). Jeśli normalny, to po ilu dniach/tygodniach może to zaniknąć?** -Tak to normalne , taki stan może się jeszcze utrzymywać przez parę dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz, Toruń

Witam, jestem łukasz z torunia, w piątek o 11tej miałem zabiego na żylaki powrózka nasiennego 3 stopnia, widoczne gołym okiem. Po operacji nie wolno nawet wstawać z łóżka, przeleżałem cały piątek, dopiero w sobote wstałem z łóżka ale i tak z trudem, bo dosyć mocno boli brzuch po operacji laparoskopowej. Jeść też nie wolno cały dzień po operacji, całą dobę, bo jak zabieg rano to cały dzień i noc przecież. Przed zabiegiem wiadomo, że naczczo, jak zabego rano o 10tej na przykład to ostatni posiłek dzień przed o załóżmy 18tej, bo tej w szpitalu podają kolacje. Lewe jajko, bo żylaki najczęściej na lewym, czy przy lewym występują w 90%, w moim przypadku też po lewej. To jest cały worek, że tak powiem powiekszony, napuchnięty i to konkretnie z 2 razy większy od prawego. No brzuchu trzy cięcia, jedno centralne ja przy przepuklinie kresy białej, na środku na wysokości pępka, pionowe cięcie od 1-2cm. I niżej na brzuchu po lewej skrajnej i prawej skrajnej cięcia, ale tutaj już malutkie. Znieczulenie jest ogólne, narkoza, śpisz podczas operacji, pół godziny przed zabiegiem dostaniesz głópiego jasia, a już na bloku, sali operacyjnej narkoza i budzisz się w sali wybudzeń jeszcze na bloku, nie na oddziale. No i z godzinke tak poleżysz i wiozą na oddział (urologia) do sali w której leżałeś przed zabiegiem. I leżysz i się nie możesz ruszyć bo boli jak diabli brzuch cały. Śpisz na plecach z czym ja osobiście miałem wielki problem. Mamy prawie poniedziałek a ja i tak siedze z trudem bo nadal brzuch boli, mniej ale jednak przy siadaniu, czy wstawaniu boli. Mam nadzieję, że komuś pomogłem *) I przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19 lat i niedługo czeka mnie ten zabieg, konkretnie 5 maja czyli w niedzielę :) A w sobotę jeszcze w pracy ehh, ale dam spokojnie rade, operacji się trochę obawiam, lecz już długo męczę się z żylakami i chce mieć w końcu spokój :) Bardziej się obawiam tego bólu brzucha, bo to nic przyjemnego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. M (23 l.) Jestem 5 dni po operacji żylaków lewego powrózka nasiennego (metodą *mikrochirurgiczna podpachwinowa warikocelektomia*), robione prywatnie na Śląsku . Mialem robione jedno nacięcie na brzuchu. Lewe jądro opuchnięte, kiedy wciągam brzuch prawe jądro w worku mosznowym *chodzi* góra-dół, a lewe - nie. Nie wiem, czy to jest normalne?? Przy normalnym chodzeniu zwisa i troszkę przeszkadza, ale może po kilku dniach będzie jakoś lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z lewym jajkiem przeszedłem miesiąc temu warikocelektomie laparoskopową czyli te trzy naciecia na brzuchu pod pepkiem i z lewej prawej strony chodzi w tym o zaślepienie żył ktore pompuja za duzo krwi w te zylaki zaslepienie ich powinno zmniejszyć te zylaki w mosznie one same w sobie nazwę to supełki zylek czasami czuć na nich pulsowanie czy np ćmiący bulowy napad zwlaszcza ja tak mialem po wysilku (zylaki nie są wycinane to tak zostaje one tylko mają się zmniejszyć jaja nie sa cięte nietrzeba ich nawet do zabiegu golić) . Tylko ze miesiąc po operacji (operacja bo jest sie pod całkowitym znieczuleniem mnie potraktowali gazem)(operacja nie boli a po niej odrazu wraca sie na normalna sale nie leży sie na pooperacyjnej)(po operacji czuję się dyskomfort ale dają znieczulenie ja po 5 h po niej poszedłem se na papierosa bezproblemu byłem mobilny)nie czuję większej roźnicy oprucz tego że ćmi mnie bulowo lewe jajko jeszcze bardziej i jest sporo spuchniete w sumie całe jaja sa większe. Jest tak bo poprawa ma być po 3 miesiacach pozostaje mi przycisnąć zeby i czekać ( fujarka działa normalnie) (na to te zylaki sie niby nie umiera zawalu serca nie powiinno byc ale jest to bolesne lepiej w jaja nie dostac jakiegos ciosa bo oszalejesz ale mozesz zostac bezplodny bo one zwiekszaja temperature w jajach i zabija to plemniki) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zdiagnozowane żylaki powrózka nasiennego - są duże, dostałem skierowanie na zabieg, lekarz powiedział że nie wiadomo czy uda się to zrobić laparoskopowo czy nie będzie konieczny normalny zabieg. Opiszcie jak przebiega przygotowanie do zabiegu i sam zabieg, oraz jak długo nie można wykonywać ciężkiej pracy. Pozdrawiam.  - proszę o kontakt:  jato@g.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×