Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuszczenie wątroby a ciąża


Gość BEATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam pytanie: ... Miesiąc temu stwierdzono u mnie stłuszczenie wątroby ( 3lata temu rzuciłam palenie, przytyłam ok.7 kg, mam podwyższone trójglicerydy i duży cholesterol * podejrzewają, że to od złego jedzenia, ale ja sama już od dłuższego czasu jestem na diecie i biorę leki ), niedośc temu podejrzewam, że jestem w ciąży .... czy KTOŚ może mi odpowiedzieć , czym to grozi ??????, czy są jakieś przeciwwskazania zajścia w ciążę, jeśli jest chora wątroba???? Zaczynam się bardzo niepokoić ! Bardzo proszę o odp., jeśli jest taka osoba , która miała podobny przypadek , bądź się troszkę na tym zna !!!! Bardzo proszę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stłuszczenie wątroby jest dość naturalnym procesem zwyrodnienia wątroby pod wpływem starzenia się lub nadmiaru tłuszczcu w organizmie. Oczywiście otyłość ma wpływ na szybsze powstawanie tego zwyrodnienia. Duże ilości tłuszczów zawartych w organizmie odkładają się w komórkach wątrobowych. Jeśli proces nie jest bardzo zaawansowany praktycznie nie ma wpływu na stan zdrowia. W przypadku zwyrodnienia wątroby można zastosować leki zwiększające regenerację komórek wątrobowych typu np.: Hepatil, Essentiale, Heparegen oraz dieta typu wątrobowego. Nie ma żadnych przeciwskazań, żeby w czasie stłuszczenia wątroby zajść w ciąże. Stłuszczenie wątroby nie zagraża rozwijającemu się dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna, 03.06.2009r.

Witam serdecznie Nie obawiaj się, stłuszczenie to nic wielkiego .Wątroba szybko się regeneruje, wysttarczy dieta wątrobowa. Przyczyną były złe wyniki /podwyższony cholesteroj, trójglicerydy/. Ja miałam podobną sytuację,choc nie jem tłustych rzeczy i nie piję alkoholu.Muszę brać silwasterol na spadek cholesterolu i wówczas jest w normie. Martwi mnie jednak ,ze podczas badania lekarze mówią, że to moze stłuszczenie a może tętniak,miałam też tomograf, który wykluczył guza. Jestem ciekawa jakie badanie nalezy wykonać by potwierdziło tłuszczaka? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×