Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Smolisty ołówkowaty stolec, zaparcia i biegunki


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 21 lat i problem. Mianowicie od kilku miesięcy mam problemy z wypróżnianiem. Mój stolec jest ołówkowaty, czasami smolisty, ale nie zawsze. Nigdy nie znalazłem krwi w kale, miałem również robione testy na obecnośc ukrytej krwi i pasożytów w kale i również nic nie znaleziono. Czasami swędzi mnie odbyt i mam prawdopodobnie jakas brodawke przy odbycie. Zaparcia i biegunki, uczucie niepełnego wypróżnienia. Ostatnio zdiagnozowano u mnie Helicobacter pyroli ponieważ zaczalem miec bóle brzucha. Myslicie ze to wszystko bylo/ jest spowodowane tą bakteria ? moze to zespół wrażliwych jelit ? Pani doktor powiedziała że nie ma sensu robic mi kolonoskopii, bo krwi nie ma w kale i jestem zbyt młody abym mógł miec nowotwór jelita grubego. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie udać się na konsultację jeszcze do chirurga, który Pana zbada przez odbyt. Musi określić czy nie ma Pan żylaków odbytu lub jakiś polipów. Takie schorzenia mogą dawać dolegliwości jak Pan opisuje. W przypadku niepewności diagnostycznych rzeczywiście koniecznym może okazać się wykonanie kolonoskopii. O tym zadecyduje chirurg po badaniu bezpośrednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×