Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha pomimo przyjmowania antybiotyków


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam. Podczas gastroskopii stwierdzono nadżerki żołądka i helicobacter pylori. Chirurg przepisał antybiotyki i inne tabletki z grupy inhibitorów pompy protonowej. Brałam antybiotyki łącznie przez 10 dni, nadal biore pozostałe tabletki (gasec) a ból nadal sie utrzymuje. W trakcie kuracji antybiotykami czułam ulgę i ból czasami tylko sie pojawiał. Antybiotyki sie skończyły. Ból jest nadal. Czy lekarz może przepisac mi kolejne antybiotyki? Jakie może byc wyjście w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antybiotyki stosuje się tylko przez pewien czas (10dni) potem już ich nie należy stosować. W chwili obecnej raczej powinno się zmienić inhibitor pompy protonowej, gdyż może być nieskuteczny plus dodatkowo przez pewien czas zastosować środki rozkurczowe np. No-Spa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłam dziś znów u chirurga. Powiedziałam, że te leki mi nie pomagają - lekarz stwierdził, że mam je brać nadal przez 2 miesiące. do dnia dzisiejszego biorę je już miesiąc. 2 kolejne miesiące kuracji to łącznie 3 miesiące. a w ulotce jest napisane, że maksymalnie można brać gasec przez miesiąc. Co robić? czy brać nadal? czy zmienic lekarza? Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.....Ja mam podobny problem tylko, że po jakieś infekcji czy chorobie pojawiała się inna i znów dostałam antybiotyki.Z tego powody teraz po każdej tabletce czy nawet witaminach mam potworne bóle żołądka.I nie pomaga mi nawet tabletka osłonowa....Jedyne wyjście z tej sytuacji to zastrzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×