Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kołatanie serca, bezsenność i uczucie gorąca a tarczyca


Gość Dana

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu cierpię na bezsenność , kołatanie serca i ciągłe uczucie gorąca. Wcześniej leczyłam się na tarczycę. Ok 2 lata temu moje TSH 0,742 ( norma 0,474-3.269 ), obecne TSH 0,856 (norma 0,270-4,700) Na badanie innych hormonów tarczycowych lekarz nie dał mi skierowania.Czy te wyniki wykluczają chorobę tarczycy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie badanie raczej wyklucza choroby tarczycy, jednak, aby pogłębić diagnostykę można by jeszcze wykonać z krwi badanie fT4 (tyroksyny hormonu wydzielanego bezpośrednio przez tarczycę). O tym jednak powinien zadecydować w razie wątpliwości lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Dana......niestety..nie zgadzam się z tym...tzn z odpowiedzią....wiele lat miałam DOBRE wyniki hormonów tarczycy......aż naraz okazało się, że mam na niej wiele i dużych guzków, usytuowanych wewnętrznie..kwalifikujących do natychmiastowej operacji i usunięcia całej tarczycy..Oczywiście ...na podstawie *dobrych* wyników żaden lekarz wcześniej nie dał mi skierowania na USG...wykonałam je prywatnie dzięki sugestii innej pacjentki....inaczej dalej trwałabym w błogiej nieświadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiadam na pytanie, że takie dolegliwości jak Pani Dana opisuje czyli bezsenność, kołatanie serca i ciągłe uczucie gorąca nie mogą być spowodowane złą pracą hormonalną tarczycy. Zapewne mają inne krążeniowe pochodzenie. Prawidłowy poziom hormonów tarczycy oczywiście nie wyklucza, że tarczyca może być zmieniona guzowato. A guzowata tarczyca wcale nie musi powodować zaburzeń hormonalnych i następstw tego czyli objawów krążeniowych. USG powinno wyjaśnić sytuację morfologiczną tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×