Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek, stwardnienie na pięcie


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Ok. miesiąc temu na pięcie pojawił mi się niewielki guzek/stwardnienie o średnicy ok. pół centymetra. Jest to pod skórą. Gdy dotknę, odczuwam rwący ból w tym miejscu (tak jak w przypadku jakiegoś ciała obcego). Jest to uciążliwe, ponieważ ból odczuwam także podczas stania na nagiej stopie. Początkowo myślałem, że to odcisk, jednak po miesiącu powinno się poprawić. Co to może być? Z zewnątrz nic nie widać, dopiero przy naciskaniu wyczuwam stwardnienie. Jak to wyleczyć? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam cos takiego myslałam ze mam zakłute ale nic tam nie widziałam w tym,poszlam do lekarza rodzinnego ten nie ogladajac nogi od razu skierował mnie do chirurga gdy ten to zobaczył powiedział by to najlepiej wyciac, pytał jak długo to mam i od czego moge to miec...? powiedziałam mu ze moze byc zakłute a ze pracuje w zakladzie porcelany to podejrzewałam ze moze nadepnęłam na jakis odłamek ktory sie zarósł tyle ze bylo mi dziwne ze sie z tym nic nie dzieje ze sie nie ropi itp tłumaczyłam sobie tym ze na piecie jest twardsza skóra i mogłam nie poczuc eh */ gdy to mowiła lezałam juz na łóżku zabiegowym ze znieczuleniem w nodze gotowa do wycinania ten jednak kazał mi jednak szybko isc na rtg by wykluczyc ciało obce, kiedy sie okazało ze nic tam nie mam przystapił do wycinania podejrzewa ze to jakas brodawka, noge zeszył a wycinek oddałam do badan ale wyniki beda za jakies 2 tygodnie, zabieg miałam w piatek (19.02.2010) i teraz siedze w domu i czekam az noga wyzdrowieje i bede mogła chodzic. Ale nie wiem teraz czy jestem przewrazliwiona czy na drugiej nodze pojawiło mi sie to samo tyle ze mniejsze az boje sie isc do lekarza i pytac o to po tym co tam przeszłam ale nie chce nikogo zniechecac dlatego nie bede sie rozpisywała bardziej, w poniedziałek (01.03) mam wizyte u chirurga i mam nadzieje ze juz bede mogła chodzic, chociaz po 2 dniach od zabiegu jest juz znacznie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiacu w koncu odebrałam wyniki i okazało sie ze była to brodawka. lekarz powiedział ze moga wystepowac dziesiatkami, *poczekmy az pojawia sie nastepne...* powiedził i zalecił stosowanie preparatów antypotnych, ale nie chce mi sie wierzyc ze to od potu cos takiego sie pojawia */ miałam tez mała na palcu a zaraz po odebraniu wyników zauwazyłam podobna na drugiej nodze.kiedy zapytałam co jesli sie jej nie wytnie to odp *no na rece brzydko wyglada a na nodze boli* tym razem kupiłam preparat na brodawki i na palcu u reki znikła w kilka dni ale na stpie dalej boli */ nie mowiłam chirurgowi o innych bo nie chciałam by mnie znów ciął bo odczówac to bede juz zawsze np przy zmianie pogody jak juz teraz czuje *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na ręce pod łokciem twardy guzek ani to boli ani powiększa co jakiś czas twarda skóra odpada i na nowo twardy guzek zostaje .na palcach u nóg miałem odciski na zgięciach palców na drugim to samo. Chirurg wyciął na drugim zginął sam.w pewnym okresie poczułem jakby mnie prąd przeszedł z góry na dół po tej stronie .trwało to kilka sekund. co to może być!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×