Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ssanie w żołądku


Gość Beata z Katowic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata z Katowic

Dzień dobry, miewam często ssania w żołądku, nawet po posiłku. Wybieram się na gastroskopię, podejrzewam, że mam przewlekły stan zapalny żołądka. Czy da się to wyleczyć, czy jedynie leczenie polega na doraźnym podawaniu leków i kontroli endoskopowej czy czasem rak nie powstanie? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy wykonać badanie gastroskopowe. Prawdopodobnie w żołądku lub dwunastnicy jest stan zapalny lub nawet wystepują tam wrzody. Leczenie oczywiście będzie uzależnione od wyniku gastroskopii. Ważne jest także stwierdzenia obecności lub braku bakterii Helicobacter pylori. Nie należy na zapas mysleć o raku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc! Od kilku miesięcy cały czas czuję ssanie w żołądku, tak jakby głód. Jak zjem to mam spokój może na 10 min, ogólnie sądzę że mogłabym się napchać aż do wymiotów a za chwilkę i tak by ssało. Cały czas jadłam tak samo, teraz może trochę więcej (z właśnie tych przyczyn)i przez to zaczęłam tyć. Staram się ograniczyć jedzenie do poprzednich dawek, ale fakt że ssie mnie w żołądku martwi mnie bo to nie może być normalne. Codzienne funkcjonowanie też mi sie przez to utrudnia, nie mogę się skupić na niczym bo dolegliwość zbyt mocno daje o sobie znać. Co to w ogóle może być? Czy kwalifikuje się to do lekarza czy skazana jestem na to by jeść coraz więcej?? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! rok temu miałam te same objawy ssania w żołądku! próbowałam wszystkich możliwych sposobów na załagodzenie tych dolegliwości i nic nie pomagało, nawet leki przepisane od lekarze na rzekome zapalenie błony śluzowej żołądka... zbawiennym środkiem jak dla mnie okazało się siemie lniane które zaczęłam pić kilka razy dziennie (kupiłam siemie odtłuszczone mielone) 2 łyżeczki zalane gorącą wodą wypijałam na czczo a w ciągu dnia tak samo parzone siemie piłam przeważnie gdy dolegliwości sie nasilały. Po tygodniu picia dolegliwości znacznie się zmniejszyły a po około miesiącu całkowicie zniknęły... dolegliwości wróciły po ok roku i znów piję siemie i mam nadzieję że szybko mi to przejdzie!!! pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ćwiczę na siłowni już od 2 lat i miałem już problemy z żołądkiem ale teraz mam gorsze chodzi mi o to że mam ssania mocne co 2 godziny do jedzenia potrafie sie obudzić w nocy i jeść przez ten bół jest okropny jakbym miał zaraz zejsc z tego świata zjem odczekam chwile i normalnie jest minie godzine moze i znowu mam takie ssania ze ledwo co chodze nie wiem co to jest a lekarze powiedza ze to przez odzywki ktorych nie stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobnie,jest to silne owrzodzenie błony śluzowej ,wrzody raczej wykluczam, ale nieleczone owrzodzenie moze bardzo szybko zmienić się we wrzody , juz żołądka, a wówczas juz nie są żarty. Ssanie jest właśnie objawem chorej błony śluzowej przewodu pokarmowego. Dla własnego dobra idź na gastroskopię, to badanie da odpowiedź na wszystkie twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna , bardzo ważna sprawa: stosuj lekkostrawną , mało tłuszczową dietę,pij3-5 razy dziennie siemię lniane i rumianek/ elim,stan zapalny/,zero alkoholu,jeśli palisz ,rzuc choc na czas leczenia no i oczywiście koniecznie wizyta u lekarza rodz. po skierowanie na gastroskopię.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×