Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Histeroskopia a niepłodność


Gość Alicja 20

Rekomendowane odpowiedzi

Po odkażeniu pochwy i szyjki macicy wprowadzono do jamy macicy cewnik Folleya.Napełniono balonik fiksujący.Do jamy macicy podano sól fizjologiczną .Uwidoczniono prawidłową jamę macicy.Po podaniu kolejnej porcji soli uwidoczniono lewostronne przepływający płyn przez lewy jajowód ,gromadząc się w zagłębiu odbytniczo-macicznym.Prawy jajowód nie przepuścił płynu.Badanie powtórzono przy użyciu kolorowego dopplera -wynik jak wyżej.Jajnik prawy -pęcherzyki wiodące -26,23,12mm.Jajnik lewy -pęcherzyk wiodący -14mm.Endometrium -10,5mm.Wnioski *Zachowana drożność lewego jajowodu i prawidłowa jama macicy.Proszę ,co mam robić dalej ,ten zabieg miałam już drugi raz robiony,a ciąży jak nie ma tak niema ,jestem po dwóch poronieniach samoistnych,z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endometrium jest prawidłowej grubości, jeden jajowód drożny i uwidoczniony w jajniku lewym pęcherzyk. Poronienia są dowodem tego, że dochodziło do implantacji zarodka, czyli zarodek przedostał się przez jajowód. Po dwóch poronieniach powinna Pani przejść badania diagnostyczne, np. badania hormonalne, glukoza, badanie moczu, wymaz z szyjki macicy w kierunku infekcji, ponadto nadciśnienia, zespołu antyfosfolipidowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w takiej sytuacji najważniejsza jest dobra diagnostyka. Sama miałam problem z zajściem w ciążę, ale znajoma poleciła mi Olmedical i tutaj miałam wykonaną laparoskopową diagnostykę wraz z oceną drożności jajowodów, wykonaną przez Sławomira Olek. Faktycznie dzięki temu badaniu dowiedziałam się co jest nie tak, ogólnie doktor sprawił na mnie bardzo dobre wrażenie, widać, że bardzo mu zależy na tym by pomóc pacjentom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×