Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde i przesuwalne guzki w piersi


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zwracam sie z prośba o udzielenie porady gdyż miesiąc temu wyczułam w prawej piersi dwa guzki .Przy dotknieciu sa dobrze wyczuwalne ,twarde i mam wrażenie ze troszkę sie przesuwają ,zgłosiłam sie na usg i lekarz stwierdził ,ze są to najpewniej węzły chłonne a dokładnie opisał iż W badaniu uwidoczniono na granicy zewnetrznych kwadratów piersi prawej dwie struktury do 11mm-najpewniej wezły chłonne.Mam sie zgłosic za 4miesiące lecz nie daje mi to spokoju od wizyty mineło miesiąc te zmiany nadal wyczuwam i wczoraj odkryłam na lewej piersi w podobnym miejscu tez jak mi sie wydaje guzek na dotyk wydaje sie troche mniejszy nie wiem czy znów isc na wizyte czy czekac .Dodatkowo dodam ,ze nie przechodziłam żadnej powaznej infekcji ,która mogla by spowodowac powiekszenie tych węzłow ,chodze co 6miesiecy na kontrol .Bede wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz .Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Bardzo rzadko dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych w samym gruczole sutkowym, w którym węzły występują w bardzo małej ilości. Zmiany są dość duże, bo powyżej 1 cm średnicy to także budzi niepokój, że nie są to powiększone węzły chłonne. Radziłbym w takiej sytuacji zastanowić się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej zmian. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×