Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne a toxoplazmoza


Gość Justysia

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 miesięcy mam powiększone węzły chłonne po obu stronach pachwiny oraz za uszami. Martwię się się że moze być to zwiastunem czegoś niedobrego. Mam więc pytanie: czy toxoplazmoza może być tego przyczyną? Miałam toxoplazmozę 2 lata temu gdy zaszłam w ciążę . Całe 9 miesięcy brałam Rewomecynę więc myślałam że sprawa jest załatwiona. Teraz powturzyłam badanie i wyniki są następujące: wynik badania Zakres referencyjny Toxoplazmoza gondoli IgG-ilościowa *650,0 IU/ml *1,0 Toxoplazmoza gondoli IgM-jakościowo dodatni ujemny Czy te wyniki wskazują że jestem w dalszym ciągu chora czy że przechorowałam tę chorobę? Czy jest możliwe że po 2 latach dały o sobie znać z tego powodu węzły chłonne? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toxoplazmoza gondoii IgG-ilościowa *650,0 IU/ml *1,0 - oznacza tylko o przebytym zakażeniu Toxoplazmą, takie przeciwciała typu IgG bardzo długo utrzymują się we krwi czasami przez długie lata ( patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/77 ) Toxoplazmoza gondii IgM-jakościowo dodatni ujemny - tego nie rozumiem, gdyż jednoznacznie powinna być odpowiedź dodatni (co oznacza zakażenie aktywne) lub ujemny (czyli brak zakażenia) Proszę o konkretne przesłanie tak jak jest napisane wyniku tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , wynik jest następujący: IgG ilościowo- *650,0 IU/ml, IgM Jakościowo- dodatni Identyczne wyniki miałam 2 lata temu gdy byłam w 12 tyg. ciąży. Czy to możliwe abym miała takie same wyniki po takim czasie jeśli byłam leczona Revomecyną przez okres 9 miesięcy.? Czy teraz mogę bezpiecznie zajść w ciąże ? Czy możliwe jest abym z tego powodu miała powiększone węzły chłonne pachwinowe oraz za uszami? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe abym miała takie same wyniki po takim czasie jeśli byłam leczona Revomecyną przez okres 9 miesięcy? - niestety to może wskazywać na to, że leczenie antybiotykiem było nieskuteczne i nadal aktywne jest zakażenie Toxoplazmozą Czy teraz mogę bezpiecznie zajść w ciąże ? - radzę raczej z uwagi na te wyniki skonsultować się z ginekologiem, myślę, że może być konieczne ponowne przeleczenie zakażenia Czy możliwe jest abym z tego powodu miała powiększone węzły chłonne pachwinowe oraz za uszami? - być może, może warto byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z poradnią chorób zakaźnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o interpretacje wyniku toxoG TOXOPLAZMOZA IgG .650,0 IU/ml Toksoplazmoza IgM 12,2 C0I WYNIK DODATNI .TO wynki mojego 19-to letniego syna,wezły chłonne pachwinowe obustronnie powiększone, w okolicy tętnicy udowej wezeł chłonny wielkosci 30mm x 28mm. jakie moze byc dalsze postepowanie- leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×