Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne erekcje po zabiegu operacji przepukliny pachwinowej


Gość kamil Poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 lata temu przeprowadzono mi operacje przepukliny pachwinowej po prawej stronie, ktora schodzila takze do moszny. Z tego co mi wiadomo, operacja zakonczyla sie sukcesem, blizna zagoila sie prawidlowo, natomiast niepokoi mnie nastepujaca rzecz - od 5 miesiecy podczas erekcji wystepuje bol w pachwinie - ukazuje sie on podczas szczytowej fazy erekcji, bole pracia i jader nie wystepuja, nie mam takze problemow z erekcja. Udalem sie do urologa ktory po zbadaniu mnie zasugerowal iz podczas operacji mogl zostac uszkodzony jakis nerw. Skontaktowalem sie z chirurgiem ktory przeprowadzal operacje - stwierdzil owy stan rzeczy za pojedynczy przypadek i sam nie wie czym ten bol moze byc spowodowany, natomiast wykluczyl jakikolwiek zwiazek z nerwami. Czy jakies badanie moze pomoc mi w zdiagnozowaniu problemu? Dodam jeszcze iz czasem zdarzy sie tak, ze bol nie wystapi podczas erekcji, natomiast jesli tak sie dzieje to i tak czuc ta pachwine. Dodam iz nigdy wczesniej takie dolegliwosci przed operacja nie wystepowaly, natomiast mialy miejsce pojedyczne przypadki takiego bolu w pierwszych miesiacach po operacji jednak w znikomej ilosci. Aha i chcialbym jeszcze dodac iz pachwina boli takze przy dotykaniu czy ciagnieciu skory na niej, jest to taki pieczacy bol. Przy odplywaniu nasienia - mowiac konkretniej kiedy dochodze do orgazmu i przerywam stymulacje czlonka wlasnie wtedy pojawia sie bol, im dluzej opozniam wytrysk tym bol jest wiekszy. Prosze o pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej te dolegliwości, które Pan obecnie opisuje nie mają nic wspólnego z przeprowadzonym w przeszłości zabiegiem plastyki przepukliny pachwinowej (zbyt długi okres po tym zabiegu, aby takie dolegliwości mogły być z tym zabiegiem związane). Radziłbym z tym problemem jeszcze udać się do neurologa. Być może konieczne jeszcze okaże się wykonanie RTG odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa celem pogłębienia diagnostyki dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnalem jeszcze porady u lekarza rodzinnego, stwierdzil iz skoro taki bol zdarzal sie w pierwszych miesiacach po zabiegu to bylo to mozliwe z ucisnietym nerwem z ktorego sie zrobil nerwiak i stad ten bol przy prawie kazdej erekcji, polecil mi wziecie tabletek przeciwbolowych i skorzystanie z basenu, ale nie sadze iz takie cos wylecze basenem, dodam jeszcze tylko ze bylem na 6 zabiegach magnetoterapii ktore polecil mi wczesniej urolog ale nie za bardzo czuc efekt - nie wiem czy kontynuowac zabiegi czy po prostu je przerwac. Prosze o rade, i czy to mozliwe iz chirurg ktory mnie operowal moze byc pewny na 100% iz nie jest to nerwiak? Moge powiedziec ze dolegliwosci ktore wystepuja przy nim pokrywaja sie z moimi. Chcialbym tylko zapytac czy warto chodzic na ta magnetoterapie, w roznych zrodlach w internecie nerwiak zalicza sie pod te zabiegi natomiast w przeciwwskazaniach sa choroby nowotworowe, prawde mowiac po 7 zabiegach moge powiedziec ze jesli to nie placebo to faktycznie bol jest nieco mniejszy podczas erekcji pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym rzeczywiście nadal korzystać z zabiegów magnetoterapii. Jeśli doszło rzeczywiście do wytworzenia takowego nerwiaka to w żaden praktycznie sposób jest on nie rozpoznawalny, gdyż z reguły jest bardzo mały, a dolegliwości może przejawiać. Nie da się więc na 100% wykluczyć jego obecności. Dlatego proszę przez dłuższy czas stosować zabiegi typu magnetoterapii plus leki przeciwzapalne, a objawy powinny powoli ustępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×