Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obumarcie jelita cienkiego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zapytac czy jest szansa na przeżycie osoby z całkowitym obumarciem jelita cienkiego. Podjęta została akcja ratunkowa w postaci podłączenia do jelita krwi, oraz zostały usunięte skrzepy z jelita. Czy można życ bez jelita cienkiego, czy tylko pozostaje życie z dokarmianiem pozajelitowym i co w takim wypadku dzieje się z innymi narządami wewnętrznymi. Czy istnieje szansa na przeszczep jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jelita cienkiego nie można żyć bez żywienia pozajelitowego. Tylko całkowite żywienie pozajelitowe może utrzymać taką osobę bez jelita cienkiego przy życiu. Jeśli żywienie pozajelitowe będzie pełnowartościowe nie powinno dojść w tym czasie do uszkodzenia innych narządów. W Polsce przeszczepy jelit to rzadkość. patrz strony: http://zsonr2.republika.pl/TRANSPLANTACJA/jelita.htm http://linemed.pl/nhealth_guide/details/cId,13,id,249 http://www.przeszczep.pl/?a=temat&id=70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama miala dwie operacje usuniecia kawałka jelita cienkiego z niedroznoscia,guzkiem twardym?.Po zespoleniu,jelito peka dalej..Lekarze nie potrafia nic logicznie wytłumaczyc,bo po prostu nie wiedza..Wycinek drugi wyslany i nie maja pojecia co to takiego i juz.I czekaj czlowieku na lepsze zycie..Szukamy szpitala,choc moim zdanie ordynator powinien to zrobic,skoro nie maja diagnozy to powinni wyslac do szpitala klinicznego,ktory zajalby sie przypadkiem mojej mamy,Sai wiec szukamy,ale cisza..Mama ma sztuczne karmienie(zoladek wylaczony z obiegu ponad tydzien,a ostatnia operacje miala dwa dni temu.Najgorsza bezradnosc,zostaje nadzieja..ze jakis szpital wezmie mame pod skrzydla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hirek0109

wczoraj mojej zonie usunieto jelito cienkie,b.duzo zostalo go zaledwie 70cm.Prosze cos poradzic,zwlaszcza mama27,czy znalazlas jakis szpital? jestesmy zalamani .W poniedzialek zona miala otwierany brzuch, wzdete jelito grube i nikt nie zauwazyl ze z cienkim jest cos nie tak , koszmar.Obecnie lezy na intensywnej terapi pod respiratorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Vector

Witam Mam ten sam problem , moja mama(49L) już po raz 9 została operowana na to jeba....... jelito , leży obecnie w Chorzowie na OIOM-ie . Lekarze każą czekać !!! chu...... wie na co , utrzymywana jest w śpiączce Farmakologicznej , nie wiemy z Tatą co dalej będzie . To jest jakiś koszmar z niewiedzą lekarzy w PL . Gdzie szukać naprawdę Fachowej pomocy ?? Ludzie chorują coraz częściej na różniste choroby ,a lekarze chyba stoją w czasach w których się uczyli !! PROSZĘ O INFORMACJE GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ FACHOWEJ POMOCY i LECZENIA !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×