Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ognisko hiperechogeniczne w płacie wątroby


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 47 lat. 23-02-2010 wykonałam USG przezbrzuszne. Wynik był następujący: W prawym płacie wątroby hiperechogeniczne ognisko 9 mm - naczyniak?, zwapnienie?. Poza tym wątroba bz. Pęcherzyk żółciowy bez złogów. Trzustka prawidłowa. Aorta prawidłowa. Śledziona prawidłowa. Nerki położone typowe, nie stwierdzono zastoju ani złogów. Pęcherz moczowy pusty. Dzisiaj mamy 26-10-2010 i od ok tygodnia odczuwam pewnego rodzaju ból z prawej strony. Mam wrażenie jakby coś mi *wypychało* skórę, jakbym miała czegoś za dużo. Co oznacza wynik USG? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bóle nie są związane z tą małą zmianą, która została stwierdzona w USG w watrobie. Zmiana jest bardzo mała, łagodna i sugeruje (trudno to określić na podstawie samego USG), że może być to naczyniak (zmiana łagodna rozrostowa składająca się z naczyń) lub ognisko zwapnienia (np. pozapalne lub samoistne). Warto byłoby jeszcze celem pogłębienia diagnostyki wykonać TK jamy brzusznej lub/i powtórzyć USG jamy brzusznej. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Bóle takie jak Pani opisuje mogą być pochodzenia neuralgicznego (samoistne podrażnienie nerwów obwodowych, podskórnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×