Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w podbrzuszu, ucisk w odbycie, wzdęcia i gazy


Gość corrici

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata.Od pewnego czasu mam bóle podbrzusza , które odczuwam jako podobne do tych przed miesiączką lub biegunką.Mam wrażenie jakby mnie coś uciskało wewnątrz odbytu, niczym zalegający kał, zwłaszcza gdy siedzę(ale nie mam bólu w obrębie odbytu, po prostu jakby mnie coś uciskało raz mocniej raz delikatniej).Mam wrażenie jakbym chodziła z kałem wewnątrz. Ponadto towarzyszą temu wzdęcia i cuchnące gazy, czasem mam wrażenie ze zaraz *wybuchne*po czym ból brzucha mija i nic się nie dzieje. Zdarzają mi sie biegunki. Kał jest rożnej konsystencji wydłużony z pęknięciami , czasem bobkowaty, aczkolwiek ostatnio wydaje mi się mniejszy i węższy. Nie mam żadnych guzków, bólu odbytu, krwawień, czy swędzenia, raczej śluzu w kale tez nie zaobserwowałam. Od kilku dni spóźnia mi sie również miesiączka, nie wiem czy ma to coś wspólnego.Strasznie utrudnia mi to codzienne funkcjonowanie.Wybiorę się do lekarza ale chciałbym wpierw sie przygotować na to co to może byc. Bardzo proszę o odpowiedz. Serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wymaga Pani bezpośredniego badania przez lekarza z oceną ujścia odbytu w badaniu palcem. Takie objawy mogą świadczyć o żylakach odbytu mimo tego, że nie ma Pani krwawień, świądu czy też dolegliwości bólowych. Nie ma innej metody tylko należy Panią zbadać bezpośrednio, aby określić czym spowodowane są te dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 35 lat. Mam bardzo podobne dolegliwości i dodatkowo bóle i kłucie odbytu, zdazyło mi się 2 razy że z odbytu wystawal mi jakis guzek po wypróznianiu, który po kilku godzinach znikał. Byłam na prywatnej wizycie u gastrologa, który zbadał mi brzuch, odbytu nawet nie oglądał. Dostałam tabletki na wzdęcia i czopki na ból odbytu, nie ma żadnej poprawy. Do jakigo lekarza powinnam się zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam podobny problem, z tym, że w moim przypadku występuje świąd i pieczenie odbytu, byłam u chirurga specjalizującego sie w żylakach odbytu, zrobił mi rektoskopię lecz nie wykazała ona żylaków odbytu, dodatkowo przedwczoraj odczuwałam silny ból w okolicach biodra, a wczoraj miałam dosyć mocne wzdęcie, przy tym czułam jakby skurcz w odbycie i nie dałam rady wypuścić gazów, więc wypiłam 15 kropli Aromatolu zmieszanego z przegotowaną schłodzoną wodą, położyłam się spać i dziś rano dopiero ból odbytu ustał, choć lekkie wzdęcie mam nadal, proszę o pomoc, bo nie wiem czy można to jakoś leczyć domowym sposobem, czy konieczna jest interwencja lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 21 lat. Właśnie zerwałam się z łóżka z silnym bólem brzucha... zaczęło się od gazów, potem miałam silny*kłujący* ból w brzuchu w okolicy powyżej pępka i do tego kłucie w odbycie. Ból był tak silny, że zrobiło mi się słabo i trwa już od paru minut. W internecie nie mogę znaleźć podobnych objawów . Co to może być... ? nawet nie wiem do którego lekarza mam się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×