Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły stan podgorączkowy i przetoka włosowata


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim problemem jest nieustający stan podgorączkowy utrzymujący się w granicach 37.3 . Innych objawów nie mam poza tym, że może łatwiej łapie katar itp.. nie wiadomo z czego się to bierze, wcześniej było dobrze a teraz chodze cały spocony, szybko się mecze itp. ogolnie bardzo mi to przeszkadza, czy jest mozliwe, że moja temperatura na stałe uległa zmianie? robiłem już badania takie jak : tsh,helicobacter,morfologia,ob,przeswietlenie płuc,badanie moczu,cholesterol.Wszystko wyszło idealnie. I tu się pojawia moje pytanie - jakie badania jeszcze zrobić? myślałem może nad lambliami ale nie wiem..w dodatku mam jeszcze przetokę włosowatą od dlugiego czasu ale chirurg zaprzeczył aby była ona powodem mojej dolegliwosci bo ładnie sie podgoiła i jest wszystko ok. Jakie badania moge jeszcze zrobić? dodam jeszcze, że owy problem trwa już 2 miesiące odkąd wrociłem z wakacji nad jeziorem ( wiadomo brudny piasek itp) piłem także nie przegotowaną wodę bo byłem osobą trenującą. Czy mogą to być pasożyty?zrobić badania w tym kierunku? jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeszcze, aby dokładnie zbadał Pana lekarz oceniając Pana węzły chłonne, wykonać szczegółową morfologię z rozmazem krwi, badanie w kierunku zapalenia reumatycznego, w kierunku lamblii, badanie kału ogólnie na pasożyty, zastanowić się nad wykonaniem USG jamy brzusznej (ocena węzłów chłonnych w jamie brzusznej i śledziony). Także należy spróbować zmierzyć temperaturę kilkoma różnymi termometrami. O wszystkich badaniach powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×