Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to podrażnienie wyrostka?


Gość Marta lat 22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta lat 22

Witam, od wczoraj boli mnie prawa strona podbrzusza. Bol nie jest silny ale denerwujacy. Wczoraj dosc sporo zjadlam i dzis kilka razy sie juz wyproznialam, byl to luzny stolec. Bol nadal jest. Temperatury wysokiej nie mam,tylko niska 36,2. Wymiotow nie bylo. Taki bol mam raz na jakis czas od kilku lat. Z reguly trwal pare godzin,a po nocy przechodzil. Tym razem jest inaczej dlatego sie martwie. Sprawdzalam czy nie jest to zapalenie poprzez gwaltowne wstawanie i siadanie. Polozylam sie i podnioslam prawa noge do gory. Bol non stop taki sam. Owulacja to nie jest poniewaz mam dzis 5ty dzien okresu. Dodam jeszcze ze pochodze z rodziny *wyrostkowcow* bo od strony ojca prawie wszyscy nie maja juz wyrostka. Raz na jakis czas robie sobie usg jamy brzusznej (srednio raz na pol roku) profilaktycznie. Chcialabym sie dowiedziec jakie sa typowe objawy podraznienia i czy stosowac jalowa diete dluzej niz jeden dzien?? czy powinnam usunac wyrostek aby miec wkoncu spokoj i przestac sie denerwowac kazdym klociem prawego boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Pani opisuje nie wskazuje na zapalenie wysrostka robaczkowego. Aby dokładnie zdiagnozować Pani dolegliwości najlepiej byłoby wykonać kolonoskopię celem oceny śluzówki jelita grubego. Jeśli w tym badaniu nie stwierdzi się patlogii to przyczyna Pani dolegliwości może byc zespół jelita drażliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×