Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak czucia na brodzie i wargach po operacyjnym usunięciu zębów


Gość Katie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku sierpnia 2010r miałam usuwane operacyjnie 2 zęby (ósemki na dole). Wszystko było ok, gojenie przebiegło świetnie. Jest 1 ogromne *ALE*. Po operacji nie odzyskałam czucia na brodzie( dokładniej nie czuję nic na połowie brody,bardziej z prawej strony oraz na dolnej wardze, również po prawej stronie). Czy ktoś wie czym to jest spowodowane i czy da się to jakoś wyleczyć? Jeśli ktoś coś wie to proszę o odpowiedź! Bardzo denerwuje mnie brak czucia!!! Bywa tak, że przy jedzeniu lub myciu zębów pasta ze śliną leci mi po brodzie a ja nic nie czuję! dopiero jak kapnie na spodnie lub koszulkę to widzę, że się uśliniłam... To trochę obrzydliwe w tym wieku(19lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy mogą wskazywać, że w czasie usuwania zębów doszło do uszkodzenia drobnych gałązek prawdopodobnie czuciowych nerwu trójdzielnego. Regeneracja nerwów zazwyczaj przebiega około 6-9 miesięcy. Nie ma jednak pewności czy całkowicie takie nerwy się zregenerują. Radzę w tej sprawie udać się jeszcze na konsultację do neurologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) Miałam identyczny problem czucie w brodzie i wardze wróciło nawet nie wiem dokładnie kiedy:P Zęba usuwałam w maju 2010 a mamy listopad i jest problem bo czucie w języku a dokładnie w jego prawej połowie nie wróciło,jeszcze liczę że to się zmieni. Byłam u chirurga który mi usuwał zęba i powiedział,że mam łykać witaminki B kompleks i że to wróci do normy-zobaczymy bo jest to dość mało przyjemne uczucie:P.Także nie załamuj się ,głowa do góry a wszystko będzie oki. To podobno jedyne nerwy które potrafią się odbudować.Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wstalem rano z bulem zeba który amm uszkodzony nie udałem sie do lekarza myslałęm ze przejdzie.Zjadlem okolo 10 tabletek i nic. Potem plukalem usta szałwia tez nic nie pomogły.Wieczorem ból sie nasilał a po kilku minutach zauwazylem ze nie mam czucia w okolicy brody .Nie wiem co mam robic,ból jest straszny prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam dokladnie tak samo jak ty tylko ze ja mam 17 lat i mialem polamana szczenke w 3 miejsacach i nie mam czucia w prawej czesci brody i wargi ehh nie wiem jak to bedzie jestem dopiero nie cale 4 tyg po operacji i strasznie sie boje ze czucie mi nie wroci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę was zmartwić. Ja miałam usuwaną 8kę 3 lata temu, dentysta uszkodził mi nerw i do tej pory nie wróciło mi czucie w brodzie po lewej stronie i pewnie już nie wróci. Szkoda tylko, że wcześniej nie informują, że może się tak zdarzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........ja miałam usuwaną jakieś 10 lat temu, nikt mnie nie informował o żadnych mozliwych powikłaniach, a właśnie mi przypadły w udziale. Nerw się zregenerował ale bardzo, bardzo nieznacznie, najgorszy jest język..... a jeszcze gorsze to, że od tych 10 lat nie mogę się zdecydować na drugi zabieg, a ząb zaraz mi się zacznie psuć o ile juz nie zaczął, nie widać bo po części schowany jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat. U mnie w styczniu minie rok od chirurgicznego usunięcia zęba i czucie całkowicie mi nie wróciło, jedynie mrowienie. Biorę witaminę B kompleks od 4 miesięcy i nic nie pomaga, strasznie się boję, że już tak zostanie. :( Może ktoś zna jakieś lepsze metody.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie cztery tygodnie temu miałam usuwanego zębiaka z żuchwy-dość poważny zabieg, a nawet operacja. czucia w części dolnej wargi i małej części brody brak do tej pory. gdyby lekarze uprzedzali o takich skutkach, to wielu z nas zastanawiałoby się nad zrobieniem zabiegu.. Wiem, że to uporczywe, ale nic nie poradzimy. Coś za coś :) Pozbycie się ósemek, żębiaków , torbieli i innych cudawianek z naszych szczęk w zamian za brak czucia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dareczka

Miałam wyrwaną 8 trzy tygodnie temu, nie mam czucia na dolnej wardze po lewej stronie, brody po tej samej i dziąseł z zębami. Idzie się przyzwyczaić do braku czucia, ale najgorsze jest ze podczas jedzenia non stop przegryzam sobie wargę i nawet nie zdarza się goić. Łykam witaminy z grupy B, od tygodnia chodzę na zabiegi magnetostymulacji, które podobno maja pomóc i usprawnić regeneracje nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem po wyrwani 8-ki. Już od ponad miesiąca brak czucia z prawej strony dolnej warki oraz brody. Cały czas czuje mrowienie ale to strasznie doskwiera. Ciężko mi mówić wyraźnie przez co wszystko muszę powtarzać kilka razy żeby mnie zrozumieli :D Modlę się żeby czucie wróciło do normy ..:*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też was zmartwię..Mi również nie wróciło czucie nawet po zabiegach laserowych...Cały czas mam wrażenie jakby działało znieczulenie dentystyczne na twarzy. Ślinie się, jedzenie zostaje mi na brodzie itd..czuje się strasznie skrzywdzona bo nikt mie nie uprzedził że może to tak wyglądać.. :( Moja ósemka była zdrowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! 7 dni temu chirurg dentysta usunął mi prawą 8 zachodziła pod 7-ke. Do tej pory czuje jakby znieczulenie na wardze brodzie i dziąsłach a dokładniej w okolicach 2,3,4 reszta czucie w normie. Byłem dzisiaj ściągnąć szwy - wszystko ładnie się goi i ogólnie ok. ale jak powiedziałem że nie czuję wargi,brody i dziąseł kobieta kazała (pielęgniarka) odezwać się za kolejne 7 dni gdyby nie przeszło. Staram się myśleć pozytywnie bo słyszałem że jak się miało zszywane dziąsło to może tak być ale to sie dopiero okaże. Niebawi mnie myśl chodzenia ze śliniaczkiem dla dzieci bo ślina leci jak pisały osoby wyżej na koszule bo na brodzie nieczuć.Pożyjemy zobaczymy. A tak wogóle to dentyści powinni mówić o tym oraz o bólu po wyrwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam? Wróciło komuś czucie? Ja 6 dni temu miałam dłutowaną ósemkę i niestety też nie mam pełnego czucia w wardze dolnej oraz brodzie :( Czuje cały czas tylko wkurzające mrowienie. Dodatkowo moja jedynka zrobiła się przeczulona i pobolewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zabieg 6 dni temu, 2 ósemki naraz, z rozcinaniem dziąseł. Niestety również nie mam czucia na brodzie i połowie dolnej wargi. Bardzo mnie to zmartwiło, nie sądziłam, ze tak długo potrwa odzyskiwanie czucia. za 3 dni zdejmuję szwy, zobaczymy co powie chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sobie odpowiem *) Od usunięcia ósemki minęło 3.5 miesiąca czucie odzyskałam tak powiedzmy w 80%. Nadal mam przeczuloną dolną jedynkę, broda i warga są wrażliwe na dotyk... Czekam cierpliwie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Tydzień temu miałam usuwaną torbiel z wewnętrznej strony dolnej wargi. Nie mam czucia w tej części wargi. Mam nadzieję, że wróci. Ale komentarze powyżej nie nastrajają pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko ja 4 miesiące temu byłam przerażona czytając komentarze na forach. Jestem 4 miesiące po zabiegu dłutowania dolnej ósemki. Ząb był schowany w kości i dodatkowo nerw był zaplątany w korzenie. Straciłam czucie w połowie brody i wargi. Bolały mnie dziąsła i zęby po znieczulonej stronie. Odczuwałam ból i silne mrowienie co jakiś czas. Chirurg zalecił vit. B i cierpliwość. Ja dodatkowo codziennie masowałam szczoteczką elektryczną (sic!) drętwe miejsca i przykładałam ciepły kompres. Poprawa była bardzo powolna Ale była. Na dzień dzisiejszy czucie odzyskałam w 90% Odczuwam jeszcze jedynie lekki ból wargi i jedynki. Ale to nic w porównaniu z tym co było zaraz po zabiegu. Głowa do góry! Jestem przykładem na to, że nerw się regeneruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Ja wczoraj miałam usuwaną torbiel z żuchwy. Nie czuję połowy dolnej wargii i prawej strony brody. Mam 16 lat i trochę się martwię. Na razie wszystko opuchnięte i boli. Przykładam zimny żel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyrwali 8 chyba pod koniec 2013 juz nie pamietam daty zabiegu. Jest sierpień 2013 i lewa strona języka jest trochę zdrętwiała (poprawiło się nieco bo było gorzej) a w dziąsłach mam słabe czucie. Zdążyłem się przyzwyczaić do tego ale wiem że ósemka z drugiej strony też jest do wyrwania, muszę się przejść chyba do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok od zabiegu. Czucie odzyskałam w 99% i tak już chyba zostanie. Nic mnie nie boli, jedynie jak przejadę palcem po wardze czuje lekkie mrowienie. Jedynka reaguje na dotyk inaczej niż inne zęby. Przyzwyczaiłam się do tego. U mnie najwidoczniej końcówki nerwu nie zregenerowały się w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Ja mam podobnie, miałam usuniętą dolną lewą ósemkę i po zabiegu nie czułam połowy brody aż do wargi no i oczywiście dolnych zębów, zabieg miałam wykonywany w lipcu 2014r, obecnie czucie wróciło chociaż inne niż takie normalne, ciągle czuję lekkie mrowienie, przyzwyczaiłam się już do tego. Cieszę się, że jest chociaż tak bo jak przypomnę sobie jak załamana szukałam wiadomości w necie zaraz po zabiegu to tylko mi się płakać chciało. Głowa do góry te nerwy jednak się odbudowują - całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co wszyscy opisuja po dlutowaniu osemki 2 tyg temu nie czuje polowy podbrodka i wargi od strony operowanej. Ile czasu trzeba zeby przeszło? Jem wit B i neurolipon mip 600. Czulam na początku mrowienie, teraz tylko swedzenie dziasel pod zębami z przodu i szczypanie ust. Pomozcie, doradzcie. Czy lampa sillux pomaga albo lasery albo bioptron z zeptera? Co robic jeszcze można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×