Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękkie i nieprzesuwalne zgrubienie na szyi


Gość Szymon lat 26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon lat 26

Witam, mój problem jest następujący. Od jakiegoś miesiąca wyczuwam na szyi po prawej stronie lekkie zgrubienie. Jest ono miękkie i nie przesuwalne. nie jest bolesne w dotyku...lecz czasem po prostu je czuje. Od tego czasu tez kilkukrotnie dokuczał mi ból ręki po tej stronie...od okolic szyi az po nadgarstek! Charakter bólo ciężki do określenia...stawowo reumatyczny (dosłownie cała ręka). Dwa miesiące temu przechodziłem też jakąś infekcję dróg moczowych, co prawda ciężko mi opisać co to było ponieważ badania wyszły ok. Zażywałem doksycykline 2x100mg. Robiłem również wtedy USG jamy brzusznej oraz poprosiłem o sprawdzenie węzłów chłonnych, również na szyi ponieważ wyczuwałem już to zgrubienie. Skojarzyłem że może mam powiększony węzeł chłonny bo po tej samej stronie mam zęba do usunięcia pod którym mam ropę ok kilku lat. Ku mojemu zdziwieniu lekarz na USG nic nie zauważył na szyi. Generalnie czuję się dobrze...lecz są dni podczas których dokuczają mi nudności i takie uczucie osłabienia. Robiłem badania: morfologia i mocz ogólny - wynik Ok, test na HiV - negatywny, VDRL - negatywny, posiew moczu i nasienia - OK, OB- w normie (10). Miałem też kontakt seksualny w ciągu ostatnich miesięcy z osobą której do końca nei znałem więc chciałem też wykluczyć Hiv i Kiłę.... Czy ktoś może mi zasugerować co powinienem teraz uczynić? Z góry dziękuję. Dodam jescze że w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedłem bardzo stresujące momenty i żyłem w bardzo dużym stresie przez długi okres czasu. Pomyślałem że może oddzywa się u mnie jakaś nerwica, badania wychodzą ok a ja wciąż zyje w stresie (teraz przez te objawy). mam nadzieje ze w miare jasno opisalem moj przypadek lecz w razie pytan chetnei udziele dodatkowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmiana wyczuwalna przez Pana na szyi wymaga bezpośredniego badania lekarskiego. Może to jakaś naturalna struktura anatomiczna (zgrubienie może dawać tętnica, mięsień, żyła, ścięgno), dlatego nie zostaje znaleziona w USG. Musi Pana zbadać bezpośrednio lekarz i ocenić czy rzeczywiście istnieje tam jakiś guzek. Co do bólu ręki celem pogłębienia diagnostyki tego stanu radziłbym wykonać RTG kręgosłupa odcinka szyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon lat 26

Dziękuję za odpowiedź, faktycznie internista podczas wizyty stwierdził, że nie wyczuwa w tym miejscu żadnego węzła a ból ręki, bóle pod pachami oraz gorsze samopoczucie (fale gorąca, lekkie nudności)mogą być wynikiem problemów z kręgosłupem. MOże i ma to sens ponieważ odkąd skończyłem studia zadomowiłem się w biurze przed komputerem na dobre (1 rok). Wykonałem zdjęcie i dziś wybieram się do ortopedy. Mam małą nadzieję, że może on coś znajdzie i będe mógł skończyć z ciągłym wyszukiwaniem coraz to nowszych i poważniejszych chorób u siebie. Nie wiedziałem że kręgosłup może powodowac takie dziwne objawy (nudności, uczucie gorąca, słabniecie, ból pod pachami)?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×