Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Depilacja laserem diodowym pach a rak piersi


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Czy depilacja pach laserem diodowym może w przyszłości skutkować powstaniem raka piersi? Czy tego typu depilacja wpływa w negatywny sposób na węzły chłonne pod pachami i czy ewentualne podrażnienie tych węzłów może powodować powstanie zmian nowotworowych w węzłach chłonnych lub w gruczołach piersiowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy depilacja pach laserem diodowym może w przyszłości skutkować powstaniem raka piersi? - nie wystepują takie powikłania w przypadku takiej procedury medycznej Czy tego typu depilacja wpływa w negatywny sposób na węzły chłonne pod pachami - nie, chyba, że dojdzie do jakiegoś zapalenia mieszków włosowych co może wywoływać odczynowe powiększenie węzłów chłonnych pachowych i czy ewentualne podrażnienie tych węzłów może powodować powstanie zmian nowotworowych w węzłach chłonnych lub w gruczołach piersiowych? - nie, nie spowoduje to zwiększonego ryzyka rozrostu nowotworowego ani w węzłach chłonnych ani w piersiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małgorzata

Witam. mam od 3 lat po jednym guzku pod każda pachą. bardzo mi przeszkadzaja i bola, byłam u lekarza dermatologa i stwierdził ze jest to zapalenie gruczołu mieszków włoskowych a takze ze jest to przyczyna depilacji pod pachami. przepisał mi masc i tabletki. te guzy przestały bolec i troszke sie zmniejszyły. Czy moge sobie depilowac pachy? czy to moga byc moze zmiany nowotworu? bardzo prosze o odpowiedż. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie żeby wybierać gabinety w których są sprawdzone i bezpieczne urządzenia! ja raz tak poszłam do pierwszego lepszego salonu i później wyłam z bólu :( znajoma mi poleciła salon, gdzie mają sprzęt Glam Beauty, a ich lasery mają specjalne systemy chłodzenia ciała, co sprawia, że nie umierasz z bólu podczas/po depilacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podjęłam się depilacji pach laserowo i jestem zadowolona z efektu. Zabieg zrobiłam w Laser Glamour Łódź http://www.laserglamour.pl/index.php/zabiegi-depilacji-laserowej-w-lodzi/laser-light-sheer-duet-lodz.html i nie był on jakoś strasznie bolesny, a nowych włosków od jakichś 4 miesięcy nie zauważyłam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Depilacja laserowa NIE jest zabiegiem wypełni bezpiecznym i bezinwazyjnym! Laser może pobudzić uśpione komórki rakowe, spowodować przerzuty a w efekcie smierć! Wiem co pisze. Po depilacji laserowej zmarła bliska mi osoba. Laser to niezły biznes. Zanim poddacie się takiej depilacji zróbcie badania na nowotwór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×