Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie trzustki


Gość Przemek 27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek 27

Witam.Mam 27 lat i od 2 lat choruje na ostre i przewlekłe zapalenie trzustki.Z badań miałem wykonaną bjobsja ale nie dała rezultatu ponieważ nie mogli się wbić w chora trzustkę.Tomografia wykazała naciek na głowie trzustki o wymiarach 4.5 na 3.4 . Bule mam częste i to bolesne biorę poltram w kroplach ale dawki już są duże.miałem też wykonane EPCW ale wszystko wyszło dobrze.Badania miałem krwi czy to rak zapomniałem jakie to badanie.Najgorsze jest to że bule powracają i nie mogę pracować. Teraz bule przeniosły się bardziej na prawą stronę boję się że przerzucił się na wątrobę. Tomografię już 4 mam dopiero 08.01.2009. I chciałem się zapytać jaki procent może się zrobić RAK z tego nacieku? Niby teraz apetyt mam ale chudnę teraz warze tylko 55kg a warzyłem 67-70kg zawsze.Dziekuję za przeczytanie mojego pytania. Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność nowotworu to znikomy procent (około 0,5-1 %). Wątpie, że takie prawdopodobieństwo istnieje w Pana przypadku. To poprostu przewlekły proces zapalny - bóle i spadek masy ciała jest spowodowany procesem zapalnym. Niestety, ale może się to skończyć leczeniem operacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze ! Czy przewlekłe zapalenie trzustki można wyleczyć , jakie są objawy zapalenia i jakie trzeba zrobić badania . Z tego , co wiem wyniki badań mogą nie wykazać tego problemu . Bardzo proszę o wyjaśnienia , za które z góry dziękuję . Parę lat temu usunięto mi pęcherzyk żółciowy laparoskopem . Od tego czasu odczuwam straszny dyskomfort , ciągły ból żołądka , potworne wzdęcia !!! . wyniki badań są dobre , usg - w porządku , a ja cierpię !!!! . Ni to żyć -- ni to umierać ....No i to duże wypadanie włosów !!!!!!!! .Zażywam różne witaminy - bez efektów . Czy może mieć tu znaczenie *cykl KREBSA * . panie doktorze , proszę mnie * oświecić * - co ja mam robić . PROSZĘ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wykonanie USG-podaje opis(Ogon trzustki słabo widoczny wydaje się być nieco powiększony,nieco niejednorodny sonogrficznie z nieregularnego kształtu przestrzenią płynową śr.ok. 30mm. Moje pytanie?co to oznacza. Dziękuje za odpowiedż. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to obecność najprawdopodobniej torbieli rzekomej, częstej w PZT szczególnie w początkowych latach choroby. Jest to obszar tkanki, który wypełniony jest mieszanką enzymów, kw. tłuszczowych i innych. W przypadku znacznych dolegliwości bólowych usuwa się płyn mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój tata miał badanie komputerowe które wykazało zapalenie ogona trzustki.Odczuwa silne bóle.Leki rozkurczowe mu nie pomagają.Czy zapalenie trzustki można wyleczyć? Z góry dziękuję za odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×