Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie prostaty


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 25 lat i nastepujący problem: w mojej spermie pojawiła się krew,pomyslałem,że mógł to być jednorazowy taki przypadek,regularnie ćwiczę (nie są to bardzo forsowne ćwiczenia na siłowni ale regularnie robię sporo pompek i intensywnie ćwiczę mięśnie brzucha) i po fakcie skojarzyłem,że kiedys w trakcie ćwiczeń miałem w dole brzucha po prawej stronie dość intensywny ból,pomyślałem więc że może wtedy pękło jakieś naczynko i stąd ta krew w spermie (dodatkowo poszukałem trochę informacji o witaminach i zakupiłem profilaktycznie witaminę E,cynk oraz selen,wyczytałem że większośc selenu znajduje się w jądrach i wydalany jest wraz ze spermą i zrobiłem sobie 2 miesieczną witaminową kurację) przy następnym wytrysku w spermie były takie czerwonawe grudki jakby skrzepnięta krew,było ich dosyc sporo i przy wytrysku poczułem delikatny ucisk jądra,wtedy sie przestraszyłem i dość poważnie zaniepokoiłem :-( pomyslałem,że to może pozostałości z wcześniejszej krwi, ostatnie dwa wytryski byłu już w porządku,grudek prawie nie było no może dosłownie jakieś 2-3 maleńkie ciemne kropeczki (inne niż wcześniejsze grudki) ale mimo wszystko udałem się do urologa,bałem się że może jest coś nie tak z moimi jądrami,zrobiłem także badanie ogólne moczu i wyniki były w porządku,urolog zaraz po rzuceniu okiem na usg prostaty na monitorze powiedział,że mam zapalenie prostaty i gruczoł jest poważnie powiększony (wymiary:V= 27.2ml,D3= 41.1mm,D2= 42.2mm,D3= 29.9mm),na usg jądra były w porządku,lekarz zrobił także badanie per rectum podczas którego odczuwałem ból (ale badanie to miałem robione po raz pierwszy,a ból podczas tego badania chyba jest jakiś zawsze?) po tym badaniu urolug stwierdził że jednak nie jest tak źle jak przypuszczał, nigdy bym się nie spodziewał,że te moje problemy związane są z zapaleniem prostaty zwłaszcza że obecnie nie mam juz żadnych objawów (lekarz powiedział,że zapalenie może przebiegac bezobjawowo), urolog przepisał mi antybiotyk teriavid 30 szt.,czopki distreptaza 1 opakowanie 6 szt.oraz tabletki ziołowo-witaminowe ale zaznaczył,że można to zapalenie potraktowac bezinwazyjnymi zabiegami laserowymi gdyz takie zapalenie może powracać a po laserach gruczoł będzie wzmocniony,itd.itp. oto moje pytania: - czy samo leczenie farmakologiczne antybiotykiem nie wystarczy,czy skuteczność takiego leczenia tabletkami jest duża? - czy rzeczywiście wymiary z USG mojego gruczołu są poważnie powiększone? - chciałbym także się poradzic czy takie zapalenie to poważna sprawa czy jest to może w dzisiejszych czasach dość powszechna dolegliwość i nie ma się czym zamartwiać? - czy nie wyleczone zapalenie może prowadzic do czegoś bardzo poważnego? - czy takie zapalenie prostaty jest wywołane przez jakieś bakterie?czy należy wykonać takie badanie jak posiew moczu aby ustalić jakie to bakterie (urolog powiedział,że nie) - czy jeżeli za zapalenie odpowiadają bakterie to w przypadku gdy uprawiałem przypadkowy seks po francusku bez zabezpieczenia (byłem osobą bierną) to czy mogłem od partnerki zarazić się tymi bakteriami (choć gdy pojawiła się krew to juz mineło z 6-7 miesięcy od tego kontaktu) a czy teraz podczas miłości francuskiej lub normalnego stopsunku mogę tymi bakteriami zarazić kobietę z którą miałbym kontakt? - jeżeli zapalenie jest niebakteryjne i nie ma ryzyka zarażenia partnerki to czy z zapaleniem prostaty można uprawiać seks lub się masturbować,czy to ma jakiś dodatni lub ujemny wpływ na gruczoł krokowy? bardzo się rozpisałem i zadałem sporo pytań ale cała ta sprawa mnie niepokoi gdyz nigdy nie wczesniej nie miałem żadnych kłopotów z tymi sprawami :-( dlatego chciałbym jak najlepiej zorientować się w temacie, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi :-) bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawaim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy samo leczenie farmakologiczne antybiotykiem nie wystarczy,czy skuteczność takiego leczenia tabletkami jest duża? Skuteczność leczenia farmakologicznego w przypadku zapaleń gruczołu krokowego jest duża i zazwyczaj wystarczająca - czy rzeczywiście wymiary z USG mojego gruczołu są poważnie powiększone? Absolutnie nie, tylko w niewielkim stopniu przekraczają normę - chciałbym także się poradzic czy takie zapalenie to poważna sprawa czy jest to może w dzisiejszych czasach dość powszechna dolegliwość i nie ma się czym zamartwiać? To dość częśta przypadłość występująca nawet u młodych ludzi i raczej nie stanowi większego problemu klinicznego. - czy nie wyleczone zapalenie może prowadzic do czegoś bardzo poważnego? Możę niestety doprowadzić do ropnia gruczołu krokowego, a nawet w konsekwencji dalszej do niepłodności - czy takie zapalenie prostaty jest wywołane przez jakieś bakterie?czy należy wykonać takie badanie jak posiew moczu aby ustalić jakie to bakterie (urolog powiedział,że nie) Są różne podłoża stanu zapalnego, może być samoistne, wirusowe lub bakteryjne. Skoro urolog nie zalecił posiewu to nie ma potrzeby wykonywania go (nie podejrzewa tła bakteryjnego). - czy jeżeli za zapalenie odpowiadają bakterie to w przypadku gdy uprawiałem przypadkowy seks po francusku bez zabezpieczenia (byłem osobą bierną) to czy mogłem od partnerki zarazić się tymi bakteriami (choć gdy pojawiła się krew to juz mineło z 6-7 miesięcy od tego kontaktu) - nie a czy teraz podczas miłości francuskiej lub normalnego stopsunku mogę tymi bakteriami zarazić kobietę z którą miałbym kontakt? - raczej nie ma takiej możliwośći - jeżeli zapalenie jest niebakteryjne i nie ma ryzyka zarażenia partnerki to czy z zapaleniem prostaty można uprawiać seks lub się masturbować,czy to ma jakiś dodatni lub ujemny wpływ na gruczoł krokowy? - tak można, radzę to jednak robić po tygodniowej kuracji i najlepiej co 2 dni, systematyczne opróżnianie się z wydzieliny stercza ułątwia proces terapeutyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi,mam jeszcze jedno malutkie pytanie, antybiotyk mam przepisany na 2 tyg. czyli po pierwszym tygodniu zażywania leków byłyby wskazane stosunki lub masturbacja celem systematycznego opróżniania z wydzieliny stercza?ale co 2 dni czy to nie za często?po tym gdy najpierw krew a następnie grudki pojawiły się w mojej spermie to tak się zaniepokoiłem,że myślałem że w takich wypadkach trzeba raczej w ogóle zrezygnować i wytrysk raz na 2 tyg albo rzadziej,a po jakim czasie od wytrysku następuje regeneracja spermy? jeszcze raz bardzo,bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ponieważ dokładnie nie wiem co mi dolega, otóż rok temu bylem u urologa z bólami w kroczu, przy sikaniu oraz nietrzymaniu moczu przy napinaniu mięśni schylaniu się , kucaniu itd. Lekarz stwierdził że to zapalenie prostaty przepisał antybiotyki i czopki które wcale nie pomogły kilka miesięcy temu miałem wycinany wyrostek przy czym na badaniu usg.jamy brzusznej yszło że prostata jest nie powiększona. Po tym czasie zacząłem brać żuravit przez jakieś 18 dni i dolegliwości właściwie zupełnie ustąpiły jedynie dosyć często oddaje mocz ale mi się wydaje że to mój bardzo szybki metabolizm cóż to takiego może być ? Czy to może problemy z pęcherzem dodam że mam dosyć nisko położony pęcherz i podwójne ukm. Oraz miałem kamicę nerkową ale złogów już w nerce nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zarówno nieprawidłowościami w obrębie prostaty (pomimo właściwego obrazu USG) jak również nieprawidłowościami w obrębie układu moczowego. Powinien Pan udać się do specjalisty urologa, który po zbadaniu oraz zleceniu odpowiednich badań będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Do poradni urologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×