Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha, gorączka i lekka biegunka


Gość Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od tygodnia boli mnie brzuch od pepka w doł, mam goraczke 37.6 .Byłem u lekarza do stałem Nifuroksazyd i Baktrim.(biore leiki 3 dzien)Na poczatku miałem lekka biegunke teraz już normalne stolce.Cały czas parcie na stolec. Idetyczne objawy mialem 3 tyg temu ale przeszły teraz cos niechce ustapic. Co robic ?Badanie kału? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proponuje pojsc do lekarza rodzinnego. On zleci odpowednie badania. Jeśli objawy nie ustąpią mozna brac pod uwage jakaś chorobę zapalną jelita np WZJG. Czy w stolcu pojawia sie krew? Jak często się Pan wypróznia? czy po oddaniu stolca odczuwa Pan ulge? Czy gorączka jest przez caly dzien czy glownie wieczorami? Napewno trzeba bedzie wykonac podstawowe badania krwi jak crp, morfologia, aspat, alat, amylaza a także mozna pomyslec o zrobieniu testu na krew utajona. Jeśli owe badania dadzą podejrzenie ze nie jest to tylko zaburzenie czynnosciowe jelit napewno trzeba bedzie wykonac endoskopie jelita tzn rektoskopie lub kolonoskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goraczka przez caly dzien , w stolcu krwi nie widzialem ,wyprozniam sie rano raczej odczuwam ulge po wyproznieniu, podczas dnia tez mam parcie na stolec ale nie robie.Mam bol brzucha caly czas jakbym chcial kupe i zjadl cos nie dobrego,zoladek nie boli.Troche przechodzi po scopolanie compositium .Dziwne nigdy nie mialem takich objawow.Wczesnie chorowalem na zoladek i bralem przez 2 miesiace Losec 2 razy dzienie po 20 mg -moze od tego mam takie problemy.Dzieki za info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×