Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niesymetryczna lumbalizacja kręgu


Gość Anielkaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie od pol roku mam bol w odzcinku ledzwiowym po prawej stronie ktory wystepuje z ugniatajacym bolem w prawej nodze...bylam na przeswietleniu jednak lekarz pierwszego kontaktu powiedzial ze nie wymaga to leczenia oraz nie skierowal mnie do specjalisty. Minely kolejne dwa miesiace i bol powraca czy faktycznie nie jest to nic powaznego?? i czy wymaga to zabiegu?? oto wyniki .... Niesymetryczna lumbalizacja kregu S1 z wytworzeniem dodatkowego pseudostawu pomiedzy poszerzonym wyrostkiem poprzecznymprawym a koscia krzyzowa z obecnoscia w jego obrebie poczatkowych zmian zwyrodnieniowych. Poza tym rtg bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie samego badania RTG trudno określić czy te zmiany nie działają uciskowo na korzenie nerwowe co może wywoływać silne dolegliwości i być wskazaniem do leczenia operacyjnego. Aby określić jak te zmiany kształtują się w stosunku do otworów międzykręgowych oraz korzeni nerwowych należałoby wykonać jeszcze rezonans magnetyczny tegoż odcinka kręgosłupa. O wszystkim jednak powinien zadecydować lekarz prowadzący najlepiej neurolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam u fizioterapeuty ktory na podstawie badania stwierdzil dodatkowo iz moja prawa noga jest krotsza od lewej o niecaly 1cm i to tez moze byc spowodowane bolem nogi.. jednak bol powraca w momecie przeciazenia fizycznego jest bardzo uciazliwy ugniatajacy wrecz kujacy. Jezeli chodzi o leczenie operacyjne w wiekszosci slyszy sie negatywne opinie w wielu przypadkach nie daja zadnego skutku albo wrecz pogarszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×