Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak czucia od rzepki w dół i ból po rekonstrukcji ACL


Gość Zuzanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w zeszla sobote mialam rekonstrukcje acl. Po operacji zorientowalam sie ze nie mam czucia w skorze na obszarze polowy przodu podudzia (od rzepki w dol). Wiem ze cos takiego moze wystapic po artroskopii. Nie mniej od wczoraj na tej samej powierzchni pojawil sie bol w trakcie cwiczen rechabilitacyjnych. Wrazenie jakby rozrywania, pieczenia pod skora albo odrywania plastra (tylko duzo mocniejsze). Dokladnie jakbym cos miala oderwac przy rownoczesnym uczuciu narastajacego napiecia. Sensacje pojawiaja sie tylko w momencie prostowania kolana po zgieciu. Rownoczesnie pojawilo sie uczucie dretwienia skory w tym miejscu - od czasu do czasu i nie w trakcie cwiczen. Czy mam z tym udac sie natychmiast do szpitala czy tez moge poczekac do kontroli, ktora bedzie w nastepny piatek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że swobodnie z tym problemem można poczekać na wizytę kontrolną. takie dolegliwości związane są z częściowym uszkodzeniem nerwów podskórnych w czasie zabiegu. Dolegliwości te będą powoli się wycofywały w miarę regeneracji nerwu. Niestety, ale regeneracja nerwu może trwać nawet miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli widzę, że nie jestem jedyna. również miałam rekonstrukcję ACL tydzien temu i nie mam czucia kawałka skóry (od kolana w dół). Lekarz mowil, że mozlwie ze uszkodzono nerw podskórny, ale to minie. mam nadzieję *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ela, to normalne i powinno minąć nerwy się uszkodziły przy nacięciu skury i się same zregenerują *] najgorsze jest to że trzeba się męczyć jakiś czas w ortezie *] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mialam rekonstrukcje 19,12,2013 jestem 3 dni po operacji , nie mam czucia od kolana w dol no i nie moge uniesc nogi nawet kilka centymetrow , obojetnie czy siedze czy leze noga sie nie da podniesc , bardzo boli , czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni po rekonstrukcji acl noga pieknie sie zzrasta ale nadal brak czucia kosci piszczelowej az do kostki mam nadzieje ze przejdzie :).Moge juz chodzic bez kul i schodzic po schodach. Lekarz ktory mnie naprawial to chyba cudotworca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień po artroskopi jak zginam kolano do 30 stopni mam podobnie. Poniżej rzepki tak jakby mi ktoś plaster rwał pod kolanem tylko mocniej i pod skórą. Z czuciem w okolicy kolana też niezbyt ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dwa tygodnie temu miałam artroskopie kolana. Była szyta łąkotka. Od tego czasu mam te same objawy, które opisujecie tutaj na forum. Brak czucia skóry od kolana do stopy, podczas wyciągania nogi ból jakby porażenie prądem. Chciałam zapytać czy te objawy Wam minęły? Po jakim czasie? Czy były stosowane leki na tą dolegliwość? Jestem załamana, nie mogę iść na rehabilitację bo ból skóry jest nie do wytrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym zapytać czy zdarza się, że po zabiegu rekonstrukcji ACL po kilku dniach od operacji przy wstawaniu i chodzeniu o kulach w łydce po jednej jej stronie czuje się jakby bardzo możny ucisk który jest nie do zniesienia tak jakby jakieś ciśnienie się wytwarzało. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miesiąc po artroskopi, robione miałem acl i wycinanie łąkotki, widzę nie tylko ja mam brak czucia w piszczelu, dodatkowo mrowienie i czasem kopanie prądem. Rany już mają blizny, od kilku dni kustykam bez kul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×