Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana guzkowa na dziąśle przy ukruszonym zębie


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewien problem,który dotyczy górnego dziąsła.Otóż od dawna ząb (górna szóstka) jest do usunięcia (tylko czekam z tym na sam koniec leczenia zębów),ponieważ mialam małą dziurkę, później ząb przy posiłku się dość sporo ukryszył i P Dr zadecydowała,że trzeba usunąć. Jednak od jakiegoś czasu na dziąśle (nad tym nieszczęsnym zębem) pojawia się mała buła, taka kuleczka biała,raz jest a raz jej nie ma,czasem pęka sama.Byłam ostatnio na leczeniu innego zęba i w tamtym czasie akurat nie miałam tej kulki,myślałam,że to był chiwlowy stan zapalny od zepsutego zęba.A Pani dr chyba nic niepokojącego nie zauważyła,bo nic nie powiedziała, usłyszałam tylko, że ząb do usunięcia (chyba chirurgicznie).I dziś znowu mi wyskoczyła.W internecie nie umiem znaleźć zdjęcia z podobnym problemem do mojego.I stąd moje pytanie do chirurga, czy gdyby to był nowotwór to Pani dr odrazu by to zauważyła?Bo tak jak napisałam,to trwa już od dłuższego czasu,dziąsło mnie nie boli,a akurat kiedy byłam na wizycie nic nie czułam na dziąśle,zazwyczaj pojawia się to po posiłku.W przyszłym tygodniu mam zamiar wybrać się do stomatologa,ale do tego czasu chyba zwariuję.Proszę o radę.Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że zmiana pęka lub kurczy się. Tyle wystarcza aby stwierdzić że to nie proces rozrostowy, który nie ustępuje samoistnie. Proszę jak najszybciej usunąć ten ząb z racji jego umiejscowienia topograficznego (górny łuk zębowy ze spływem krwi w sąsiedztwie ośrodkowego s. nerwowego oraz sąsiedztwo zatoki szczękowej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc rozumiem,że będę miała rozciane dziąsło i czyszczone? Moj tata miał coś podobnego,robiono mu badania,stomatolodzy zbytnio nie orientowali się czemu powstała mu taka sama *buła*,wkońcu okazało się,że mial torbiel. Ząb usunięto, dziąsło wyczyszczono i już ma spokoj.Z tego co pamiętam z tą kulką chodził ok 2 lat,bo bał się,że to ... rak.Domyśłam się,że mnie czeka to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam 28 lat do u dentysty byłem ze 100 000 razy wynika do z moich genetycznie słabych zębów. Co do twojego pytania to wielokrotnie posiadałem takie stany zapalne dziąseł pojawiały się i znikają są to obawy psucia się korzenia zęba- musisz dokonać leczenia danego zęba metoda kanałową, nie nart się takie stany nie sa nie groźne pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem -niestety... akurat u mnie problem dotyczy zęba który został już kanałowo zaleczony (górna czwórka) okazało się że posiada on dwa kanały a został uzupełniony tylko jeden. Problem u mnie się nasilił po kolejnej wizycie z zębem u dentysty - została zmieniona plomba a co za tym lepsze uszczelnienie.... Bulwa pojawia się z reguły po posiłkach, czasami od tak..., czasami sama znika, czasami pęka... Powód tak jak wyżej kolega napisał *są to objawy psucia się korzenia zęba*. Ja z tym żyje od ponad roku, z tym że mam zamiar w najbliższym czasie udać się do endodonty co by doczyścił drugi kanał - jeśli się da. Mój obecny stomatolog powiedział, że na takie rzeczy jednak trzeba uważać z racji bliskości zatok i może się okazać że ząb mimo dobrego wyglądu będzie musiał być usunięty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem, ponieważ moja dolna 6 nadaje się tylko do usunięcia, ale jakis czas temu na dziąśle przy niej urosła mi twarda jak kamień kulka, dość duzych rozmiarów, nie boli ale co jakiś czas na niej pojawia się małka biała kulka z ropą. Co to może być??? proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok kilku miesięcy podobnie (zaraz pod dolną lewą 6-tką), a teraz zauważyłem, że dolna część moich dolnych dziąseł (jakby od miejsca gdzie kończą się zęby) zmieniła kolor na ciemnoczerwony, jakby stan zapalny od tego guzka. Nie chodziłem do dentysty bo nie miałem ubezpieczenia ani kasy na prywatne leczenie. Nie wiem czy teraz nie jest już za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niecalego miesiaca nad gorna szostka na dziasle mam twarda kulke ktora nie chce zejsc:( nie wiem co to moze byc a rok temu mialam leczonego zeba kanalowo obok i chyba nie do konca wytrula mi dentystka tego zeba gdyz czuje jakby nerw mi dalej zyl bo mnie czasem w nocy bardzo boli...nie mam pojecia co z tym zrobic a do dentysty musze poczekac najblizszy miesiac ...czy moze mi ktos pomoc co to moze byc, prosze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.! Mam pewien problem z zębami.. Obok każdej szóstki, na dziąśle urosły mi jakieś kulki.. Jedne są widoczne i nie bolesne... Natomiast jedna na dole strasznie boli, i jej nie widać... Co to może być.?? Proszę o jak najszybszą odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×