Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Objawy choroby Crohna i objawy endometriozy


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem po operacji jelita cienkiego z powodu podniedrzonosci.Podejrzenie choroby Crohna.Dzisiaj odebralam wynik histopatologiczny ktory mnie zaskoczyl i szczerze mowiac zanim trafie do dr na kontrole nie wiem co mam myslec.W wyniku napisano: Makroskopowo:petlajelita cienkiego dl.27cm ze skapa krezka.Na odcinku 3cm od ciecia sluzowka zwykle pofaldowana.W tym miejscu na odcinku 1,5cm widoczny jest zrost petli bez tworzenia przetoki, sluzowka pozostaje w czesci jelita wygladzona swiatlo jelita zas rozdete.W krezce odnaleziono 3 wezly chlonne sred.do 1cm.Osobno nadeslano z fragmentem krezki wyrostek robaczkowy z wyraznym rysunkiem naczyniowym. Mikroskopowo:W wycinkach ze sciany jelia cienkiego w okolicy zrostu:ogniska endometriozy w blonie miesniowej jelita. Linie ciecia,wzdeta czesc jelita,wyrostek robaczkowy-prawidlowa budowa. Wezly chlonne przekrwienie i wylewy. Przed operacja mialam bardzo silne bole brzucha przypadajace szczegolnie w czasie miesiaczki.Prosze o pomoc w interepretacji wyniku zanim trafie do lek.Czy rzeczywiscie mam Choroce Crohna czy tylko Endometrioze? Dziekuje serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest choroba Leśniowskiego-Crohna tylko w Pani jelicie doszło do zagnieżdżenia się endometriozy co doprowadziło do niedrożności. Ognisko endometriozy zostało usunięta dlatego proces leczenia powinien być zakończony. Oczywiście oprócz rutynowej kontroli chirurgicznej należy z tym wynikiem także skonsultować się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×