Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bąblowiec na wątrobie w postaci torbieli


Gość Aska

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe, żeby był bąblowiec na wątrobie w postaci torbieli, jeśli próby wątrobowe są dobre? Czy jest możliwe, żeby torbiel na wątrobie, była wynikiem nagłego schudnięcia, a następnie przytycia? Jeśli tak, to czy jest ona szkodliwa? i czy chemioterapia przeprowadzana przez 2 lata, jest bardzo szkodliwa dla ogranizmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko: 1. Tak bąblowiec jest najczęściej w formie torbieli jedno lub wielokokomorowej. Próby wątrobowe w tym przypadku mogą być dobre. 2. Nie, raczej to nie ma żadnego znaczenia zmiana wagi ciała a powstanie torbieli. 3. Zwykła torbiel prosta najczęściej wymaga tylko obserwacji, chyba, że ma powyżej 10 cm średnicy lub daje objawy. 4. Chemioterapia zawsze działa szkodliwie na organizm i daje powikłania różnego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących samego bąblowca, które uważam za istotne, ponieważ ostatnio jadłem jagody kupione w sklepie i nie jestem przekonany, czy dokładnie je opłukałem. Oto moje wątpliwości. W pierwszej kolejności chciałem się spytać, czy jagody kupione w sklepie nie powinny być zatwierdzone do sprzedaży, jeśli istnieje ryzyko tak poważnego zakażenia pasożytem, odpowiednio przebadane przez Sanepid albo przynajmniej dokładnie umyte przed wystawieniem ich na sprzedaż. 2. Czy w przypadku tego tasiemca nie okazuje się skuteczny kokos, olej kokosowy, których skuteczność jest potwierdzona w przypadku innych przedstawicieli tej rodziny. Ponadto jeszcze kurkuma, rozmaryn, bylica piołun oraz inne naturalne środki spożywcze, mające silne właściwości antypasożytnicze. Czy one nie są skuteczne w uśmiercaniu tego bąblowca? Za odpowiedź będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem rok po operacji torbieli bablowca watroby zadna chemioterapia tylko operacja miesuac zazywalem zentel 120tabletek w 30 dni pozniej warszawa i operacja niedlugo wybieram sie na kontrole ,bylo ciezko ale jest juz ok :) jesli ktos chce pogadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz coś więcej napisać odnośnie jakie wielkie te torbiele były, jak je zdiagnozowano ze to jest bablowiec. Ja już się męczę 3 lata, na TK wyszły liczne torbiele w segmęcie 8, oprócz tego kilkanaście USG,gastroskopie 2, kolonoskopia, oraz wiele innych badań i nic, lekarzy chyba z 20, masa tabletek a ból pod prawym żebrem tak się teraz nasila że niekiedy to się zwijam, tak jakby było coraz gorzej , ani jednego normalnego dnia. Proszę o odpowiedz bo już mam dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była stwierdzona torbiel wątroby, przez 12 lat ją miałam, a ona rosła i rosła aż osiągnęła wielkość jabłka. usg, tomografie, aż zdecydowałam się na operacje. pojechałam na Banacha do przychodni na wizytę i później do szpitala. zoperowano mnie i wynik był bąblowiec. radze nie zwlekać i usunąć tego pasożyta od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 torbiele na wątrobie seg. 7/8,seg 1/5/6 oraz seg 5 brak możliwości usunięcia przez niefortunne ułożenie torbieli jedna torbiel prawie zwapniała. Wykryte 8lat temu, więc ok 20 lat już jest ze mną. Przez brak możliwości operacji jestem skazana na zentel-* osłabienie, wysuszenie całego organizmu. Ktoś powyżej obawia się, że ostatnio nie umył owoców... jeżeli będziesz mieć bąblowca to dopiero pokaże się za jakieś 10-15 lat jako widoczna torbiel, więc zostało czekać. Czy ktoś orientuje się czy są jakieś inne sposoby leczenia niż chemia? I nie myślę o prądzie i pękających torbielach bo nie chcę narażać innych narządów na zarażenie. Usłyszałam ostatnio na badaniach, że Niemcy robią zabiegi, wstrzykiwania bezpośrednio antybiotyku do zarażonego narządu lub wysysają wszystko, natomiast w internecie znalazłam jedynie informacje o tym, że takie zabiegi robią w przypadku raka... Czy ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Danusia. Mój mąż ma prawdopodobnie bąlowice czekamy na wizyte 16 pazdziernika w Warszawie na Banacha. Napisz mi prosze gdzie jestes diagnozowana i jak sie czujesz? Mojemu męzowi juz 3 raz przełozyli termin wizyty a z nim jest coraz gorzej . prosze odezwij się! MONIKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój chłopak ma wykrytą torbiel na wątrobie 6cmm przeciwciała sa dodatnie najprawdopodobniej to bąblownica.. przyjmuje zentel już 2 miesiące bardzo się martwie Czy ktoś z was miał tą wstrętną chorobę? czy to jest wyleczalne:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Natalia .Mój mąż ma zdiagnozowaną bąblowice na watrobie ma 33 lata i czeka go przeszczep wątroby.Obecnie leży w szpitalu w Warszawie na Banacha , też przyjmuje zentel . Jak byś chciała pogadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nasza dalsza historia z bąblowicą...dzisiaj dostaliśmy wyniki okazało się że to bąblowica wielo jamowa** te gorsz zło** jestem załamana niewiem co dalej będzie jakie leczenie zostanie wprowadzone czekamy..Dziękuje Moniko za odp...Mój tel 783554487..Najprawdopodobniej skierowanie na leczenie też dostaniemy do Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktoria

Witam pani Natalu!Mój mąż też ma bąblowca na wątrobie 11.03 wynik potwierdzili a 13.03 położył się do szpitala w Białymstoku. Jutro już wychodzi do domu.Oczywiście kuracji lekami w domu za miesiąc znowu do szpitala.A pani mąż już w szpitalu?To ją do pani dzwoniłam mój numer 503523532

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ja miałam podejrzenie bąblowca. Torbiel 17cm x 15cm x10cm ... Przyjęłam jedna 28 dniowa kuracje zentelem i zostałam skierowana do Warszawy na banacha ... Gdzie lekarze rozłożyli rece i dali mi wyrok! Przeszczep - innej drogi nie ma! Postanowiłam szukać dalej i dotarłam do Bydgoszczy gdzie mnie uratowali!!! I bede im wdzięczna do końca zycia Chociaz w wyniku histopatologicznym okazało sie ze była to zwykła torbiel! Nigdy wiecej moja noga nie postanie na banacha ... Ilu ludzi dzis czeka na przeszczep bo lekarzom sie nie chce? Nie wiem ... Ja juz jestem wolna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja siostra ma torbiele bąblowca na wątrobie segment VII i podejrzenie w I. Jeszcze w tym miesiącu czeka ją operacja w Warszawie na Nowogrodzkiej. Lekarz powiedział, że po operacji spędzi w szpitalu około trzy tygodnie, żeby mieć 100% pewność, że wszystko jest ok, nie ma przerzutów itd. Poszukuję osoby, która miała tam operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×