Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bąblowiec na wątrobie w postaci torbieli


Gość Aska

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Tomku Myślę, że nie możesz opierać się tylko na jednej diagnozie ja byłam już u 4 lekarzy i każdy z Nich twierdzi co innego tak samo jest z badaniem USG na jednym jest torbiel z przegroda na drugim bez przegrody ze zwapnieniem jeszcze na innym cienkościenna z drobnymi zwłóknieniami. Czekam na następną wizytę u kolejnego specjalisty zobaczymy co powie. Można oszaleć. Napisz co u Ciebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wątrobie podczas USG stwierdzono torbiel cienkościenną z drobnymi zwłóknieniami, śr.19 mm, w oraz torbiel o śr . 9 mm ze zwapnieniem ponadto wątrobę o nieco nierównomiernej echogeniczności. Bardzo proszę o o poradę nie wiem co to znaczy. Lekarze mówią że to nic poważnego ale ja sie przeraziłam zaznaczam, że nie przypisano mi żadnych leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2012 o 21:48, Gość Artur napisał:

jestem rok po operacji torbieli bablowca watroby zadna chemioterapia tylko operacja miesuac zazywalem zentel 120tabletek w 30 dni pozniej warszawa i operacja niedlugo wybieram sie na kontrole ,bylo ciezko ale jest juz ok 🙂 jesli ktos chce pogadac

Proszę Pana o wiadomość. Dotyczy tej samej choroby u mojego taty. Jezeli Pan to przeczyta proszę bardzo pana o emaila na ewaprzezdziecka@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2016 o 19:38, Gość JULA napisał:

czy ktoś może kupuje i ma namiary na tani zentel 400mg.może ktoś zamawia go za granicy .z góry bardzo bym była wdzięczna za pomoc.

Tak. Znalazłam i wprowadzam tacie zentel czyli albenza. Proszę o emaila na ewaprzezdziecka@wp.pl powiem wtedy co i jak i podam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazykwantel sprzedam

mam zentel albendazol 400mg po 7.5zl. Wazny 12.2020.

na bablowice, przywry, jako jedyny skuteczny lek jest prazykwantel 600mg, mam go od 2.5zl za tabletke. Wazny 12.2022.

Wysylka pobraniowa 20zl lub osobiscie kolo warszawy.

Leki sa z tajlandii, zapieczetowane, oryginalne opakowania.

Jan krongboon

massagewarsaw gmail com

0066994403698

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zentel (albenzadole) 400 mg przez ponad 2 lata sprowadzalam tacie z Indii. Ostatniej paczki nie doczekał, zmarł. (wiele innych chorob_zmarl na niewydolność nerek) Do odsprzedania mam 186szt.  Ważność to sierpień 2020. Mój email to: ewaprzezdziecka@wp.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani.niestety mało jest forum o tej chorobie -wiele osób się tu udzielo-wiele lat temu.czy jest ktoś kto to jeszcze czyta ?moj mąż choruje na tego okrutnego pasożyta i chciałabym się poradzić w paru kwestiach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2013 o 21:33, Gość Tomek napisał:

Mozesz coś więcej napisać odnośnie jakie wielkie te torbiele były, jak je zdiagnozowano ze to jest bablowiec. Ja już się męczę 3 lata, na TK wyszły liczne torbiele w segmęcie 8, oprócz tego kilkanaście USG,gastroskopie 2, kolonoskopia, oraz wiele innych badań i nic, lekarzy chyba z 20, masa tabletek a ból pod prawym żebrem tak się teraz nasila że niekiedy to się zwijam, tak jakby było coraz gorzej , ani jednego normalnego dnia. Proszę o odpowiedz bo już mam dość

Tomku identyczne objawy jak u mojego męża.jestes po operacji czy nadal tabletki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przechodziłam bąblowca i wystarczy skorzystać z biorezonansu, który niby nie działa. Mam wyniki potwierdzone rezonansem magnetycznym przed i po kuracji biorezonansem na bąblowca. Był bąblowiec, po biorezonansie nie ma. 3 dni i po problemie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bąblowca jednojamowego. Rozpoznanie było w maju 2019 . Jak się dowiedziałam, że to bąblowiec byłam bardzo zagubiona. Jest to bardzo rzadka choroba i większość lekarzy nie wie jak i gdzie ją leczyć. Teraz jestem już pod opieką najlepszych specjalistów. Ponadto mam też z innymi "bąblowcami" małą grupkę wsparcia. Wymieniamy się informacjami np. w której sieci aptek można najtaniej kupić Zentel,  wspieramy się doświadczeniami po ewentualnych operacjach, itp.  

Jeżeli masz bąblowca zdiagnozowanego lub jeszcze nie... i szukasz jakiegoś kontaktu z innymi bąblowcami to śmiało pisz na emaila: moj.bablowiec@tlen.pl

Tam nawiążemy pierwszy kontakt.  Proszę też o cierpliwość jeżeli od razu nie odpowiem. Jest to dodatkowy mail stworzony tylko dla tego tematu i nie zawsze pamiętam aby do niego zajrzeć 😉  ale staram się to robić w miarę systematycznie.

Grażyna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×