Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to może być wyrostek? ból brzucha w okolicach pępka


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam 22 lata i od tygodnia boli mnie brzuch z prawej strony w okolicach pępka. No ale czasem pojawia się także w okolicy prawego biodra. Ból nasila się gdy kaszle i wydmuchuję nos,pojawia się nagle ale nie po jedzeniu. Kiedy boli mam podwyższoną temperaturę(ale nie zawsze)36.8-37.0 . Proszę o odpowiedź bo boje się że to może być wyrostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz udać się do lekarza celem badania. Jednak w zapalenie wyrostka robaczkowego przy tygodniowych objawach wątpię (już dawno skończyłoby się to szpitalem i operacją). Temperatura w okolicach 36.8-37.0 u kobiet w niektórych okresach jest normalnością. Może to tylko zwykła kolka jelitowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć pewność czy to wyrostek to zrób badanie krwi, u mnie wyrostek charakteryzował się samym bólem (nie za dużym ale wyczuwalnym), dopiero ostatniego dnia kiedy miałem miałem operacje pojawiła się gorączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest wyrostek ? wczoraj miałam kłucie w prawy boku brzucha , później przeniosło się to na cały dół, trwało to ok. 30 min , poszłam spać, obudziłam się rano nic mnie nie bolało , nie mam gorączki ani wymiotów . Jednak czasami boli mnie w okolicach pępka jak nadusze po prawej stronie , lub zorbie jakiś gwałtowny ruch . Czy to może być wyrostek czy nie ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość absinth

Wczoraj, gdy szłam na uczelnię, złapał mnie ostry ból, określany jako kujący. Po przejściu parunastu metrów ból minął. Dostałam też okresu. Przy przyciskaniu uda do brzucha pojawiał się ostry ból. Kiedyś miewałam już podobne stany - na jajnikach tworzą mi się torbiele, niewielkie, raz na jednym, raz na drugim. Pomyślałam, że może chodzić o jajnik. Położenie by się zgadzało. Przy okresie miewam podwyższoną temperaturę i małe dreszcze, a także męczy mnie biegunka i brak apetytu. Wszystkie te objawy przeszły (m. in. dzięki coca coli:P). Brałam też apap - na bunt macicy (szlag by ją). Z początku nie działał, przestało boleć po jakiejś godzinie. Ustąpił też ból po przyciąganiu do siebie nogi. Niedawno powrócił za to ból w okolicy pępka. Sytuuje siię w odległości 1cm, w kierunku południowo-wschodnim (czyli do mojego prawego boku. Plus, wróciło tez *mulenie*, ale odczytuje ten ból jako specyficzny - na okres. Czy nadal może być to zapalenie wyrostka? Ach, pierwszy ból umiejscawiał się na wysokości pępka, po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachorowałem 3 tygodnie temu.. 12 dni sie leczyłem w domu antybniotykiem.. wrocilem do pracy na kilka dni i teraz czuje sie jeszcze gorzej.. brak łaknienia, brak sił.. piekielny ból głowy przy kaszlu, piekiekny ból karku przy kaszlu.. ból prawej strony brzucha na wysokosci pępka.. jestem oslabiony i kaszle jakbym mial zamiast przelyku gleeeboka studnie*/ .. jutro mam isc do fizycznej pracy na 1wsza zmiane.. i chyba musze znowu wziac l4 bo zjadlem przez ostatnie kilka dni tyle ile jako zdrowy zjadam w niecaly dzien.... co to jest???? dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam podobne objawy. Ból w okolicy okołopępkowej, promieniujący do prawego boku i pleców. Nie miałam gorączki, ani innych dolegliwośći towarzyszących (nudności, wymioty) - co mogłoby mnie postawić przed faktem dokonanym iż to jest zapalenie wyrostka robaczkowego. Jedynie na co mogę zwrócić uwagę to na oddawanie gazów. Ból *ćmił* mnie od południa, natomiast jego szczyt dopadł mnie w nocy. Rano obudziłam się bez bólu, jednak odczuwam lekki dyskomfort. Jeśli ból będzie się utrzymywał, zaczerpnę porady kolegów lekarzy z oddziału. Wtedy napiszę co i jak, żeby rozwiać Wam wątpliwości. Pozdrawiam, Ola! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zaczęła boleć mnie głowa a motem zaczęło robić mi sie niedobrze, po 30 min miałam straszne kłucie w okolicach pępka myślałam że już nie wytrzymam..zjadłam nospe nic nie pomagało, zasnęłam jakoś. W nocy obudziłam sie z jeszcze większymi kolkami nawet tabletki nie pomagały tylko chodziłam wymiotować. rano jak sie obudziłam to nie miałam kolek ale brzuch mnie strasznie boli w prawym boku. co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×