Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki tarczycy TSH, FT3, FT4


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Proszę o interpretację wyników: TSH 3 generacji 5,27 mlU/l min.0.530 max 4.600 FT3 2.65 pg/ml min 2.20 max 4.20 tyroksyna wolna FT4 11,9 pmol/l zakres referencyjny 12-22 Dodam że dokładnie rok temu TSH miałam bardzo bardzo niskie, FT3 I FT4 w normie. Skąd takie zmiany w wynikach i o czymone świadcza? Proszę o pomoc dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podała mi Pani konkretnych informacji, abym mógł odpowiedzieć na to pytanie. Głównie chodzi mi o to czy od pierwszego badania hormonów tarczycy (niskie TSH) miała Pani włączone jakieś leczenie, jakie, jak długo, czy było wykonane USG tarczycy, może biopsja cienkoigłowa, czy ma Pani jakieś objawy związane z zaburzeniami hormonalnymi. Muszę to wiedzieć, aby konkretnie odpowiedzieć na pytani. W chwili obecnej wyniki wskazują na bardzo niewielkiego stopnia niedoczynność tarczycy taką raczej subkliniczną. Wyniki oczywiście trzeba skonsultować z endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziekuję za odpowiedź. Co do pytań Pana doktora, to nie brałam zadnych leków na tarczycę. Od ostatniego badania(rok temu) miałam robic tylko kontrolne tsh ,ft3 i ft4. Jesli miały być odchylenia od normy to wtedy miałam przyjść po leki. Badanie zrobiłam dopiero teraz, minął rok. Rok temu robiłam też usg. Nic nie było niepokojącego, aczkolwiek lekarka powiedziała że w obrazie widać było stan pozapalny. Czy muszę jeszcze zrobić biopsję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę udać się do endokrynologa, który zaleci odpowiedni sposób postępowania. Możliwe, że trzeba będzie wprowadzić niewielkie dawki hormonów tarczycy. O potrzebie biopsji zadecyduje endokrynolog (najpierw trzeba by wykonać kontrolne USG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×