Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwężenie napletka i ból przy ściąganiu skóry z żołędzia


Gość Arti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Jakimś cudem zwężył mi się napletek. Do tej pory było wszystko ok (dodam że mam 25 lat) a kilka dni temu zaczął mi tak jakby schodzić naskórek i po tym napletek zrobił się dużo mniejszy. Strasznie boli przy ściąganiu z żołędzia aż pojawiły się taki wzdłużne pęknięcia. Co mam teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego tylko że u mnie po wewnętrznej stronie napletka (tak na *granicy* pomiędzy stroną wewnętrzną a wewnętrzną) pojawił się wokół taki biały nalot który po jakimś czasie zaczął twardnieć i zwężać napletek co powodowało że przy oddawaniu moczu (mam zwyczaj ściągania napletka) skóra pękała i krwawiła. Myślałem najpierw że to jakiś grzyb ale że clitromazolum nie pomagał to poszedłem do dermatologa a on powiedział że to jest gronkowiec. Zapisał mi specjalną maść ale stosuję ją do dzisiaj ale nie usunęła tego nalotu... Także mam pytanie do doktora - czy to na pewno gronkowiec i jaka maść by mi mogła pomóc ? Dodam że byłem u lekarza prywatnego więc chciałbym się obyc bez kolejnej wizyty która *trochę* kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trzeba się udać ponownie do tego dermatologa na wizytę kontrolną. Skoro nie pomogły maści, które przepisał dermatolog trzeba zapewne zastosować inne, gdyż może to nie jest zapalenie gronkowcowe. Skuteczne leki w takim przypadku są dostępne najczęściej na receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ponad tydzień temu na ponownej wizycie u dermatologa i okazało sie że to jednak jest liszaj twardzinowy zanikowy. Mam 2 wyjścia - albo poddać się operacji obrzezania albo leczyć lekami i maściami z tym że obrzezanie usunie zmianę na zawsze a leki nie dają takiej pewności i jest to długotrwałe leczenie... Jeszcze w poniedziałek będę miał wizytę u urologa i się dowiem co powie lekarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urolog nic właściwie nie wniósł do sprawy. Mam 3 miesiące kuracji tabletkami i maściami a potem ponowna wizyta i decyzja o operacji (obrzezanie) w razie niepowodzenia leczenia. Pytałem się urologa o rodzaje obrzezania ale on powiedział że metody typu low&loose itp stosuje się tylko przy plastyce napletka a nie przy obrzezaniu... To prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to miałem. Poszedłem do dermatologa, okazało się że to liszaj twardzinowy zanikający. Przepisał mi maść i antybiotyk na dwa tygodnie. Biała obręcz na napletku jakby puściła. ZObaczymy... Jak nie poskutkuje to obrzezanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies dwa lata wszystko zaczelo sie od przebarwienia skory napletka po zewnetrznej stronie. Objawy narastaly i w koncu mialem wszystkie objawy ktore opisujecie, dosc nasilone bo z wizyta u dermatologa dlugo zwlekalem. W koncu poszedlem i zalecil mi dwie masci na zmiane: protopic i triderm. Od razu zaczelo poprawiac sie i po miesiacu wszystko ustapilo. Nawet zwezony napletek rozciagnal sie i jest tak jak przed przypadloscia. Niestety po roku zaczelo wracac ale juz bylem czujniejsy i tymi samymi masciami smarowalem. Udalo sie. W tym roku to samo. Zawsze jesienia. Smaruje. Czy tak juz pozostanie ze co roku bedzie afera? Lekarz mowi ze moze nawracac. Powodzenia chlopaki. D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×