Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydzielina z odbytu, nadmierne pocenie w okolicy odbytu


Gość Remigiusz

Rekomendowane odpowiedzi

witam po porodzie to juz ponad rok odczuwam swedzenie w okolicach odbytu przy wyproznianiu nic mnie nie boli ale okolo odbytu mam cos w rodzaju chrost i strupkow i strasznie swedza prosze o porade czym to moze byc spowodowane pozdrawiam dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz udać się na badanie najlepiej do chirurga. Może to żylaki odbytu w stanie zapalnym. Trudno cokolwiek napisać bez badania. Najczęściej takie właśnie zmiany pojawiają się u kobiet po porodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

Witam! A ja mam inny problem. Nic mnie nie boli* nie ma swedzenia lub pieczenia. Natomiast podczas pobytu w ubikacji pojawia sie wydzielina pomaranczowa i krew! co to moze byc?! bylam u lekarz i powiedzial, ze jak nie przejdzie (przeszlo na jakis czas i znow sie pojawilo) -mam przyjsc ponownie. Ale ja potrzebuje porady, co mam robic, a nie chodzic do lekarza co chwile. Nie wiem, co to jest, nie wiem, co robic? nie pale, nie pije alkoholu. Moze pije malo wody?? czytalam tez gdzie indziej na forum, ze powinnam kupic jakies czopki. Jest to wyjscie?? pozdrawiam i czekam bardzo niecierpliwie na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna zależy gdzie tak krew jest jeżeli zostaje ci ona na papierze to raczej nic groznego chociaż mimo mojej odpowiedzi udaj się z tym do lekarza.Jeśli natomiast widzisz że krew jest umiejscowiona w kale czyli wypróżniasz się razem z krwią natychmiast nie zwlekaj z wizytą u lekarza bo to może się okazać bardziej grozne niz Ci się wydaje.Nawet może być to rak jelita grubego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilgoć w okolicach odbytu powodują hemoroidy, a to ze nie widac, tylko np swędzi to oznacza, że są to h. wewnętrzne, paradoksalnie poważniejsze niż te zewnętrzne. wizyta u proktologa jest niezbędna, moze nieco krępująca, ale dla lekarza nic co ludzkie nie jest obce. powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tygodnie temu mialam operacje usuniecia hemoroidow wewnetrznych I zewnetrznych.Pierwsze 2 tyg krwawilam lekko a potem pojawila sie wydzielina z odbytu .Nie smierdzi ale dosc dziwnie pachnie.Dzwonilam do lekarza ale rozmawialam z pielegniarka ktora powiedziala mi ze to normalne i prosze przyjsc do kontroli za 2 tygodnie. Ciekawi mnie jednak dlaczego mam te wydzieline I kiedy przejdzie? Musze przyznac ze dosc dziwnie sie z tym czuje mam nadzieje ze to nie ropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja też miałem to samo brzytki zapach w okalochach odbytu gdy się pociem to bardzo mocno śmierdziało kazdy myślał ze się zesrałem. czemu tak się dzieje ze się pocimy poprostu czegoś się bojimy nawet nie wiemy o tym trzeba się wyluzować nie bać się nie pić za dużo kawy nie jeść fast foodów uprawiać jakiś sport nie przejmować się w pracy czy zrobilimy coś zle trzeba w siebie wieżyć misi cie być pewni siebie nie bać się wiem ze to trudne ale dacie rade sprubojcie myśleć oczymś inym nie o poceniu wiecej emocji sport daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się to kilka lat temu. Nigdy nie uskarżałem się na pocenie w tych rejonach, ale pojawiło się to wraz z pojawieniem się kulki w odbycie i niemożności wypróżnienia. Pot/wydzielina cokolwiek to jest jest na tyle obfite, że po przejściu paru kroków w lato całą bieliznę mam przesiąkniętą, jakbym się wodą oblał. Lekarz POZ oraz dermatolog nie stwierdzili obecności hemoroidów, żylaków, ale po przeczytaniu wielu artykułów oraz udzielanych odpowiedzi, doszedłem do wniosku, że muszą się mylić i dlatego umówiłem wizytę do proktologa. I tu moje pytanie: czy pocenie w tych okolicach (nie tylko odbyt, ale również pachwiny) ustanie, jeżeli to są hemoroidy/żylaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takze problem z poceniem sie w okolicach odbytu moja bielizna jest czesto mokra od tego wizyta u proktologa byla nic mi nie dolega jezeli cos by bylo pani proktolog by to zauwazyla poce sie takze na nogach itd od strony pochwy u gory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×