Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Infekcja jelit i burczenie na tle nerwowym


Gość Michał Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał Rolnik

Dzień dobry! Miesiąc temu miałem infekcję jelit. Strasznie mi burczało. Lekarz rodzinny stwierdził,że jest to na tle nerwowym. Teraz mam podobną sytuację jak miesiąc temu.Tylko że mi nie burczy. Objawów wyrostka nie mam (poprzednio myslałem,że to może być wyrostek), bo nie boli mnie w prawym boku, ani nie mam wymiotów, mogę jeść, nie mam gorączki, noge do góry jak dźwigam to nie boli i wyprózniam sie regularnie (stolec jest luźny-taki jaki robie zazwyczaj). Co mam zrobić? Zażywać leki które zostąły od ostatniego razu, czy udać sie ponownie do lekarza rodzinnego w celu ponownego badania? Czy to znów może byc infekcja jelit? Jestem nerwusem. Z błahego powodu od razu sie denerwuje. Czy to może być też na tle nerwoym? Prosze o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić? - może to tylko objawy nadmiernej kurczliwości jelita, tzw. zespołu jelita drażliwego, zazwyczaj taki stan ma podłoże psychogenne Zażywać leki które zostały od ostatniego razu, czy udać sie ponownie do lekarza rodzinnego w celu ponownego badania? - radzę ponownie udać się na kontrolę do lekarza, on zdecyduje o dalszym sposobie postępowania po bezpośrednim badaniu Czy to znów może byc infekcja jelit? Jestem nerwusem. Z błahego powodu od razu sie denerwuje. Czy to może być też na tle nerwoym? - raczej taki stan ma podłoże psychogenne, a nie zakaźne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni miałam ostry brzuch i goraczke do 38 stopni brzuch wydenty twardy nie pomagały żadne środki przeciw bólowe zgłosilam się do szpitala na ostry dyżur tam podali mi kroplówke no i troche przeszło mam nadzieje że sie nie powtórzy taka sytucja bo nawet były wymioty nie wiem czy zrobić usg brzucha dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zdiagnozować ten problem czyli wykonać USG jamy brzusznej na początku, a nawet zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii czy przypadkiem powodem nie jest choroba wrzodowa. O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący (np. rodzinny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×