Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Objawy żylaków odbytu


Gość kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka lat temu mialem objawy zdecydowanie mniej powazne , raz na jakies pare miesiecy biegunke , jednak praktycznie zawsze na papierze toaletowym mialem jasny kolor krwi byly to malutkie ilosci , nigdy sie tym nie przejmowalem teraz od moze 4,5 lat nie spotkalem juz sie ztakim objawem , ale mam za to problemy takie jak wiele osob na tym forum uczucie tak jak bym na czyms siedzial [po oddaniu stolca] jak siedze w ubikacji to zdaza mi sie wiecej kalu wydalac , tak jak by na poczatku bez problemu w normalnej wielkosci a na sam koniec wezsze stolce swiad mam zadko ale za to pieczenie w odbycie , uczucie wyzszej temperatury dosyc czesto mam pytanie czy to moga byc zylaki odbytu? napomkne tylko ze te objawy nasilaja sie glownie nastepnego dnia po tym jak dzien wczesniej wypilem pare piw albo 4,5 szklanek coca coli czesto tez po coli odrazu tak mam jakies 4,5 lat temu mialem robione badania , gastro , usg i tym podobne ale bez kolonoskopi wtedy wszystko wyszlo w normie mama mnie straszy ze moje problemy to przedewszystkim problem natury psychicznej bo mam troche nerwowe zycie , jestem artysta , duzo koncertow co sie rowna ze stresem , sporo sobie mi na mysl przychodzi bo jestem mlodym 26 letnim wrazliwym gosciem problemem moze byc tez sporo wypijanych przeze mnie wod gazowanych i slodkich , pana specjaliste bardzo prosze o pomoc w formie porady co moze mnie trapic , czy to moga byc zylaki?mam strasznego stresa zwiazku ztym od dluzszego czasu pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie objawy jak przedstawiłeś mogą być właśnie związane z występowaniem żylaków odbytu. Radzę z tym problemem udać się do chirurga najlepiej proktologa. Samo badanie przez odbyt palcem już przyniesie odpowiedź czy to żylaki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem jeszcze jedna rzecz odpisac ktora zauwazylem przez ostatni tydzien lub dwa kiedy nie pije wody gazowanej typu piwo , pepsi swietnie sie czuje siadam na toalete i trwa to tak naprawde kilka sekund stolec jest uformowany normalnie i nie mam zadnych problemow nie mam zadnych boli , wszystko jest wporzadku tak trwalo 6,7 dni wczoraj bylem na piwie , wypilem 2 piwka [na wsi w knajpie lane] wypalilem z 3,4 fajki i dzisiaj wyskoczylem do toalety i siedzialem znowu jakies 4 minuty i znowu mialem bol w odbycie i fatalne samopoczucie licze na odpowiedz:) zgory dzieki pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×